Rzęsy magnetyczne. Czy warto? Jak założyć i zdjąć rzęsy magnetyczne?

2020-05-19 14:35

Rzęsy na magnes można bez problemu kupić w większości drogerii i założyć bez pomocy profesjonalistki. Są tanie, do aplikacji nie potrzeba kleju, wystarczy wolna chwila i zwinne palce. Ale rzęsy magnetyczne mają też wady. Czy warto je kupić i czy są lepsze niż sztuczne rzęsy zakładane u kosmetyczki? Jak założyć rzęsy magnetyczne i jak je poprawnie zdjąć?

rzęsy magnetyczne
Autor: Getty Images

Rzęsy magnetyczne  wyglądają jak każde inne sztuczne rzęsy. Ale w jednym pudełku są nie dwa, lecz cztery paski - po dwa przeznaczone na każde oko. Jeden z nich przyczepiamy nad własnymi rzęsami, drugi zaś tuż pod  nimi - w taki sposób, by nasze rzęsy znalazły się pośrodku. Po co to wszystko? Oba paski trzymają się dzięki magnesikom, niewielkim, lecz w dobrym produkcie na tyle silnym, by utrzymać rzęsy przez dłuższy czas w jednym miejscu.

Jak założyć rzęsy magnetyczne? Z pozoru aplikacja jest prosta: wystarczy jeden pasek przyłożyć nad górną linią rzęs, a drugi - od dołu, zaczynając od wewnętrznego kącika oka i stopniowo przesuwając pasek w kierunku zewnętrznego kącika oka. Jednak na początku wcale nie jest to takie łatwe, jak napisano w instrukcji: osiągnięcie naturalnego efektu wymaga przynajmniej kilkunastu prób. 

Jak to wykonać, możesz zobaczyć na poniższym filmie:

Zalety rzęs magnetycznych są oczywiste: nie wymagają stosowania kleju (którego ślady często widać potem na rzęsach i powiekach, i na który wiele osób ma uczulenie), nie trzeba ich także co miesiąc uzupełniać u kosmetyczki. Są też stosunkowo tanie (opakowanie kosztuje od kilkunastu do ok. 50 zł). Są trwałe i nie niszczą naturalnych rzęs. Po nabraniu wprawy można je nałożyć w ciągu kilkunastu sekund.

Ale rzęsy magnetyczne mają też wady. Najważniejszą, o której często można przeczytać na urodowych forach i blogach jest to, że ich aplikacji trzeba się nauczyć, bo bez tego trudno jest osiągnąć naturalny efekt: a źle nałożone nadają twarzy kuriozalny efekt.

Trudno jest też dobrać ich długość do typu urody: nie tak rzadko zdarza się, że rzęsy po nałożeniu zbyt mocno podkreślają oko, wydają się za gęste, co daje nienaturalny efekt. 

Wadą mogą być też magnesy: jeśli są zbyt słabe, rzęsy pod wpływem ruchów powieki lub wiatru mogą się przesunąć, co również nie dodaje urody. A jeśli są zbyt silne, trudno je zdjąć. Niektóre ich użytkowniczki narzekają też na to, że są one niewygodne - czuć, że na oku jest coś, co obciąża powiekę i daje uczucie dyskomfortu.

Jak przykleić sztuczne rzęsy

Polecamy także:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki