Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa!

2020-10-24 10:37

Test na obecność koronawirusa wykonany u Prezydenta Andrzeja Dudy w piątek, 23 października, późnym wieczorem dał wynik pozytywny. O zakażeniu Prezydenta koronawirusem oficjalnie poinformował w sobotę, 24 października, w godzinach porannych, jego rzecznik prasowy, Błażej Spychalski na swoim Twitterze. „Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” - zapewnił Spychalski.

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa!
Autor: fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Według doniesień medialnych Prezydent Duda mógł się zarazić koronawirusem od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Co więcej, mógł też zarazić inne osoby – zarówno pracowników swojej Kancelarii, jak i osoby spoza urzędu.

Ostatni tydzień był dla Prezydenta RP bardzo aktywny. Tylko w piątek, 23 października, Prezydent spotkał się m.in. z Igą Świątek, znakomitą polską tenisistką, zwyciężczynią turnieju French Open 2020 i odznaczył ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także wizytował budowę pierwszego tymczasowego szpitala dla chorych na COVOD-19 na Stadionie Narodowym. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa ma także sam rzecznik Prezydenta.

Pracownicy Kancelarii Prezydenta podkreślają, że Prezydent nie ma żadnych objawów rozwijającej się choroby COVID-19 i przebywa w domowej izolacji. Kwarantannie poddawane są także osoby, z którymi Prezydent miał kontakt.

Szef gabinetu Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski przyznaje, że wykrycie u Prezydenta koronawirusa to nowa sytuacja dla całego urzędu. Szczerski zapewnia, że Kancelaria postępuje zgodnie z procedurą sanitarną, tworzy listę kontaktów prezydenta, a także będzie wydawała bieżące komunikaty o stanie zdrowia głowy państwa.

Czytaj też: