Popularny alkohol wycofany ze sprzedaży. Może zawierać fragmenty szkła!

2022-08-19 9:12

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu partii popularnego alkoholu. Powodem decyzji jest możliwość występowania odłamków szkła w produkcie. "Nie należy spożywać produktu z partii objętych komunikatem" - alarmuje GIS. Koniecznie sprawdź, czy masz te partię alkoholu w swoim domu.

Kobieta wybiera w sklepie alkohol
Autor: Getty Images

Główny Inspektor Sanitarny został zawiadomiony o wadzie przez jednego z klientów, który poinformował o obecności fragmentu szkła w produkcie. Alkoholem, w którym znaleziono szkło jest Lubelska Cytrynówka.

Szczegóły dotyczące partii:

  • Nazwa produktu: Lubelska Cytrynówka 28% 100 ml
  • Numery partii: od L19922010915 do L19922011000
  • Producent: STOCK Polska Sp. z o.o., ul. Spółdzielcza 6, 20-402 Lublin.
Cytrynówka Lubelska
Autor: GIS
Cytrynówka Lubelska 1
Autor: GIS

W związku z wadą i ryzykiem spożywania tego alkoholu, firma STOCK Polska Sp. z o.o. postanowiła wycofać ze sprzedaży określone poniżej partie produktu Lubelska Cytrynówka 28% 100 ml.

"Po otrzymaniu informacji spółka STOCK Polska Sp. z o.o. przeprowadziła pilne postępowanie wyjaśniające, w wyniku którego Zarząd spółki podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu z rynku produktu pochodzącego z przedmiotowej partii. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu" - czytamy w komunikacie.

GIS ostrzega przed spożywaniem produktu z partii objętych komunikatem.

Czy alkohol jest przyczyną raka?

Wirtualny alkomat - skorzystaj z kalkulatora promili

Krok 1 z 3, podaj swoje informacje

18-99 lat
cm
kg