Polacy zrezygnowali z wakacji. Ty też jesteś w tej grupie?

2020-06-03 16:29 Magda Mazurek, Biostat

Jak się okazuje tylko nieliczni myślą o wyjeździe za granicę Polski. Większość z nas zostanie w domu, albo zdecyduje się na wyjazd w Polskę.

Wygląda na to, że Polacy wcale nie planują wakacji w tym roku. Co drugi Polak ogranicza swoje tegoroczne plany urlopowe, a co piąty nie planuje wakacji wcale. Tylko 6,3 proc. zamierza spędzić urlop zagranicą.

Z sondażu Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat przeprowadzonego 27 i 28 maja wynika jasno, że pandemia koronawirusa pokrzyżowała wakacyjne plany Polaków. Większość z nas boi się teraz wyjazdu, nie tylko w powodu choroby, ale także w obawie przed nadmierną rozrzutnością. 

Polecamy: Odkryto gen szczupłości. Jakie daje nam korzyści?

Gdzie wyjadą Polacy?

Wakacyjne plany Polaków
Autor: Biostat Wakacyjne plany Polaków

Z planów wyjazdu wakacyjnego Polacy rezygnują najczęściej, bo nie stać ich wyjazd (32,0% wskazań), lub wolą przeznaczyć pieniądze na inny cel (30,4%). Niemal co piąty uczestnik sondażu (19,1%) nie może wyjechać z powodu ograniczeń, a 14,5% czeka na lepszą okazję. Część respondentów twierdzi, że woli po prostu spędzić ten czas w domu (18,5%).

Powodem rezygnacji z wakacyjnego wyjazdu jest również obawa o utratę pracy (11,9%), brak możliwości uzyskania urlopu (9,8%), a także utrata pracy – na co wskazało 7,9% pytanych. Najrzadziej wskazywanym powodem uniemożliwiającym wyjazd urlopowy są przyczyny rodzinne (4,4%).

Plany wakacyjne Polaków
Autor: Biostat Dlaczego rezygnujemy z wakacji?

A w której grupie jesteś Ty? Jedziesz na wakacje, czy zostajesz w domu? Przymusowy pobyt w domach dał się wielu osobom we znaki, jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić od razu na dalekie wyjazdy. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE