Otwarcie granic w czerwcu. Wtedy też polecimy na wczasy?

2020-05-21 15:32 Magda Mazurek

Cała Europa planuje odmrożenie połączeń międzynarodowych! Oznacza to, że możemy powoli szykować się na wakacje. Pytanie tylko - kiedy i czy faktycznie będzie można podróżować w celach turystycznych?

Otwarcie granic oznacza przywrócenie ruchu między państwami. Także turystycznego. Będziemy mogli wyjechać na upragnione wakacje, zmienić otoczenie. Premier Włoch Giuseppe Conte już w ubiegłym tygodniu potwierdził otwarcie granic 3 czerwca. Grecja będzie czekać na turystów od 15 czerwca, a od 1 lipca uruchamia połączenia lotnicze do najbardziej turystycznych miejsc w kraju. 

A jak inne kraje Europy, w tym Polska? Plany, by otworzyć swoje granice w połowie przyszłego miesiąca mają m.in. Niemcy, Austria, Słowacja i Czechy. Także Polska:

- Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to do czynienia teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic - poinformowała wicepremier, szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz. - Robimy wszystko, by tak się stało - dodała w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz mówił 15 maja, że jego kraj zawarł umowy ze Szwajcarią, Liechtensteinem, a wcześniej z Niemcami w sprawie całkowitego otwarcia granic 15 czerwca.

Z kolei w poniedziałek władze Słowacji ogłosiły, że od 21 maja jej obywatele będą mogli składać 24-godzinne wizyty w ośmiu krajach – w tym w Polsce i na Węgrzech - bez konieczności przechodzenia testów na obecność koronawirusa i bez kwarantanny.

Czy wkrótce wszystko wróci do normy? Polecamy: Jest DATA otwarcia siłowni! Wstępnie Polacy wrócą do treningów już niedługo!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE