Jest DATA otwarcia siłowni! Wstępnie Polacy wrócą do treningów już niedługo!

2020-05-21 14:31 Magda Mazurek

Prawdopodobnie na początku czerwca będziemy mogli powrócić do treningów na siłowni! Nie możecie się już doczekać?

Z siłowni można korzystać! Ale tylko z tych, które są częścią obiektu sportowego (np. stadionu). Niestety siłownie zewnętrzne i te wewnątrz budynku są pozamykane. Podobnie jak kluby fitness i baseny. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia?

W czerwcu! Wicepremier Jadwiga Emilewicz potwierdziła, że otwarcie siłowni może nastąpić na początku czerwca i zapowiedziała konsultacje z branżą fitness.

Polecamy: Wznowienie lotów. Zasady podróżowania samolotami

- Wiemy, że odporność na koronawirusa mają większą ci, którzy są sprawni i zdrowi, więc możliwość uprawiania sportu, rekreacji jest także bardzo ważna. Rozmawiałam z kilkoma sieciami ogólnopolskimi, chcemy też przygotować wytyczne - mówiła na antenie Radia Zet.

Prawdopodobnie otwarciu siłowni będzie towarzyszyło ograniczenie użytkowników obiektu. Być może będą także inne zakazy - np. obowiązkowa dezynfekcja sprzętu czy sali, a także zakaz korzystania z pryszniców.

Zobaczcie, jak zbudować sylwetkę w domu:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE