Msze w Święta Bożego Narodzenia będą częściej? Watykan podjął ważną decyzję

2020-12-18 11:57
msze
Autor: Getty Images

Jak postanowiła watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, podczas Świąt Bożego Narodzenia księża mogą odprawiać do czterech mszy dziennie. Dokument ten jest odpowiedzią na surowsze zasady uczestniczenia w mszach w trakcie trwającej pandemii.

Dokument podpisany w środę przez prefekta Kongregacji kardynała Roberta Saraha dotyczy mszy w okresie od Bożego Narodzenia do uroczystości Trzech Króli, które obchodzone są 6 stycznia. Uchyla on na czas świąteczno-noworoczny reguły kodeksu prawa kanonicznego, zgodnie z którymi ksiądz może odprawić maksymalnie trzy msze dziennie.

Zgodnie z dekretem księża mogą odprawiać do czterech mszy dziennie – po to, by przy ograniczeniach wynikających z pandemii i poszanowaniu wymogów dystansu społecznego wszyscy wierni mogli wziąć udział w liturgiach w tym czasie.

Przypomnijmy: w Polsce zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami w miejscach sprawowania kultu religijnego  może przebywać maksymalnie jedna osoba na każde 15 metrów kwadratowych, co znacząco ogranicza ilość wiernych mogących uczestniczyć w mszy świętej. 

ŹRÓDŁO: PAP

Jak zrobić świąteczną zawieszkę na drzwi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.