Moc atrakcji w weekend na Bulwarach Wiślanych! Sprawdź szczegóły

2019-07-31 7:15

3-4 sierpnia na Bulwarach Wiślanych będzie się działo! Przed nami warsztaty "Piękna Polska na weekend" i "Weekend dwa kroki stąd". Oprócz tego warsztaty ze sztuki przetrwania i etyki outdoroowej oraz wakacyjne Studio Radia Plus. Czas będzie można spędzić także aktywnie na zajęciach fitness, czyli ZDROFITowanie na bulwarach! Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Gry i zabawy poprowadzą animatorzy z PARK ROZRYWKI JULINEK. Szczegółowy program poniżej!

Weekend na Bulwarach Wiślanych
Autor: Materiały prasowe
  • POLSKA NA WEEKEND NA BULWARACH

weekend sobota niedziela 3-4 sierpnia 2019

  1. 11:00 – 17:00 sobota i niedziela STREFA ANIMACJI - Warsztaty PIĘKNA POLSKA NA WEEKEND Samorząd Województwa Mazowieckiego
  2. 11:00 – 17:00 sobota i niedziela pawilon PRZYSTANEK SZTUKA - Warsztaty WEEKEND DWA KROKI STĄD  Samorząd Województwa Mazowieckiego
  3. 11:00 - 17:00 sobota i niedziela GALERIA PRZY PLAŻY - Warsztaty - sztuka przetrwania i etyka outdoorowa Lasy Państwowe
  4. 11:00 - 16:00 sobota przy SCENIE - Wakacyjne Studio Radia Plus
  5.  11:00 – 12:00 sobota i niedziela SCENA - ZDROFITowanie na bulwarach, czyli cykliczne zajęcia Fitness
  6.  12:00 – 17:00 sobota i niedziela SCENA i tarasy przy SCENIE - gry i zabawy dla dzieci prowadzą animatorzy PARK ROZRYWKI JULINEK

Szczegóły:

Warsztaty PIĘKNA POLSKA NA WEEKEND Samorząd Województwa Mazowieckiego

- Strefa animacji

SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Mazowsze to kraina malowniczych terenów przyrodniczych, zróżnicowana zarówno pod względem architektury, jak i folkloru oraz regionalnej kuchni. Miasta Mazowsza tętnią życiem i są miejscem wielu festiwali, koncertów i wystaw. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy turystyki pieszej, rowerowej, kajakarstwa, wędkarstwa, żeglarstwa, a nawet narciarstwa biegowego.

Mazowsze pełni funkcję lidera gospodarczego pośród polskich województw. Atutem Mazowsza jest także atrakcyjność inwestycyjna, jak i potencjał gospodarczy. Region leży w samym sercu Polski, które jest jednocześnie centrum Europy.

- Stoiska i uczestnicy wydarzenia:

MAZOWIECKA REGIONALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA/LIW/TPW

Organizacja pozarządowa, której zadaniem jest promowanie walorów, atrakcji i produktów turystycznych Warszawy i Mazowsza. Jest ambasadorem mazowieckiej turystyki. Jako organizacja tworzy naturalną platformę realizacji wspólnych projektów swoich członków. Do MROT należą samorządy, przedsiębiorcy, instytucje kultury i organizacje pozarządowe działające w obszarze turystyki i kultury na Mazowszu. Obecnie zrzeszamy ponad 80 członków.

MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE

Muzeum mieszczące się w zamku zbudowanym na początku XV w. oraz w dworku barokowym z bogatą kolekcją broni i uzbrojenia.

STACJA MUZEUM

Stacja Muzeum dawne muzeum kolejnictwa

URZĄD MIEJSKI W RADOMIU

MAZOWIECKI INSTYTUT KULTURY

Jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego. MIK to nowoczesny ośrodek edukacji kulturalnej i badań, integrującym działania animacyjne, promującym wybitne zjawiska artystyczne oraz realizującym zadania instytucji artystycznej. Działania jednostki to przedsięwzięcia jednorazowe, wielodniowe, wielomiesięczne i całoroczne; festiwale, kursy, cykle koncertowe i projekty interdyscyplinarne; stała praca galerii sztuki i edukacja.

Mazowiecki Instytut Kultury działa we wszystkich niemal dziedzinach sztuki, trafia do odbiorców na całym Mazowszu – w małych miejscowościach regionu i w Warszawie. Ciągle też szuka: nowych odbiorców i twórców, nowych środowisk kulturotwórczych i miejsc, gdzie kultura jest szczególnie oczekiwana.

EUROPEJSKIE CENTRUM ARTYSTYCZNE IM. FRYDERYKA CHOPINA W SANNIKACH

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach to samorządowa instytucja kultury, której organizatorami są gmina Sanniki i samorząd województwa mazowieckiego.

Centrum powstało w 2010 r. jako następca Pałacu w Sannikach, czyli instytucji kultury, która wzięła swoją nazwę od XVIII-wiecznej neoklasycystycznej budowli – największego zabytku Sannik. Budynek wraz z otaczającym go parkiem noszą nazwę „Zespołu Pałacowo-Parkowego im. Fryderyka Chopina w Sannikach”, a cały kompleks został przekazany Centrum w wieczyste użytkowanie przez gminę Sanniki.

MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI W WARSZAWIE

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie powstało w 1952 r. Jest to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Zbiory muzeum liczą ponad  47 tys. eksponatów – są to muzealia dotyczące głównie sportu polskiego, a także zbiory filatelistyczne i numizmatyczne, ponad 17 tyś. fotografii, 20 tyś. książek oraz ponad 8 tyś. dokumentów i archiwaliów. Kolekcję muzealną uzupełnia dokumentacja filmowa i dźwiękowa.

Muzeum ma w swoim dorobku ponad dwieście wystaw czasowych, prezentowanych we własnej siedzibie oraz w innych muzeach w kraju i za granicą. Oprócz działalności wystawienniczej muzeum prowadzi szeroką działalność edukacyjną (lekcje muzealne, warsztaty, cykle edukacyjne, konkursy) skierowaną głównie do dzieci i młodzieży. Muzeum współpracuje z wieloma instytucjami kultury i edukacji, prowadzi spotkania metodyczne z kadrą nauczycielską, wydaje własne publikacje monograficzne i okolicznościowe. W Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbywają się również giełdy kolekcjonerów pamiątek sportowych (w różnych terminach), Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz (maj) oraz różnego typu spotkania, promocje i imprezy okolicznościowe. Muzeum jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ W OSTROŁĘCE

Ostrołęckie Muzeum powstało w 1975 roku. Muzeum gromadzi zabytki z czterech podstawowych dziedzin: etnografii, historii, sztuki i archeologii. Poza działalnością wystawienniczą  Muzeum Kultury Kurpiowskiej prowadzi również bogatą działalność edukacyjną i  artystyczną:  lekcje, warsztaty, gry miejskie, koncerty.

FUNDACJA OGARNIJ EMOCJE

Fundacja od września do czerwca prowadzi warsztaty ceramiki i filcowania. W swoich działaniach zwraca uwagę by zajęcia prowadzone były w poszanowaniu i z wykorzystaniem ekologicznych materiałów warsztatowych. Spotkania są tak prowadzone, by były wsparciem w budowaniu integracji społecznej wewnątrz i międzypokoleniowej. Rozpowszechnia zdrowy i ekologiczny tryb życia.  Fundacja jest członkiem Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

GMINA RADZYMIN

Bliskość Warszawy, piękna przyroda, sąsiedztwo Zalewu Zegrzyńskiego i dobre skomunikowanie transportowe to zalety Gminy Radzymin, dzięki którym gmina dynamicznie się rozwija. Okolice Radzymina to dobre miejsce do mieszkania, prowadzenia biznesu i aktywnego wypoczynku. W gminie Radzymin w ostatnich latach stale rośnie liczba ludności. Władze gminy Radzymin prowadzą aktywną politykę inwestycyjną i wspierają rozwój przedsiębiorczości. Jednocześnie mieszkańcy kultywują społeczne i patriotyczne tradycje, a sam Radzymin zachowuje unikalny klimat historycznego miasta. Radzymińska tradycja historyczna nawiązuje m.in. do Bitwy Warszawskiej 1920 r. i daty 15 sierpnia, gdy Radzymin został odbity z rąk bolszewików, a wydarzenie to stało się przyczynkiem do powstania terminu „Cud nad Wisła” i ustanowienia Święta Wojska Polskiego. Co roku 15 sierpnia w Radzyminie organizowane są uroczyste obchody.

MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH W WARSZAWIE

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) w Warszawie działa od 1 lipca 2007 roku. Jednostka uczestniczy w realizacji zadań, które wynikają z pełnienia przez Zarząd Województwa Mazowieckiego roli Instytucji Zarządzającej dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

  • Warsztaty WEEKEND DWA KROKI STĄD -  Samorząd Województwa Mazowieckiego

PRZYSTANEK SZTUK

3 sierpnia (sobota)

  1. 12.00-13.00 Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie Co to jest herb ? – jak powstał, czemu służył i czemu służy dzisiaj. Broń wojownika – od miecza przez rapier i szablę.
  2.  13.00-15.00 Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, „Polskie Kwiaty” Wykonywanie kwiatów z bibuły pod kierunkiem artystki ludowej, Małgorzaty Pepłowskiej.
  3.  15.00-17.00 Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Koło fortuny – wiedza olimpijska, sposób kibicowania i związane z tym akcesoria
  4.  17.00-18.00 Fundacja Ogarnij Emocje, Warsztaty filcowania na sucho, warsztaty z ceramiki, happeningi proekologiczne oraz popularyzujące wypoczynek na Mazowszu

4 sierpnia (niedziela)

  1.  12.00-15.00 Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Warsztaty twórcze „Spotkanie z gziazdą” inspirowane kurpiowską sztuką ludową
  2.  15.00-16.00 Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie, Co to jest herb ? – jak powstał, czemu służył i czemu służy dzisiaj. Broń wojownika – od miecza przez rapier i szablę.
  3.  16.00-18.00 Fundacja Ogarnij Emocje, Warsztaty filcowania na sucho, warsztaty z ceramiki, happeningi proekologiczne oraz popularyzujące wypoczynek na Mazowszu
  • Warsztaty - sztuka przetrwania i etyka outdoorowa Lasy Państwowe

GALERIA PRZY PLAŻY 

Interesujesz się sztuką przetrwania? Surwiwalem? Biwakami bushcraftowymi? Koniecznie przyjdź nad Wisłę!

3 i 4 sierpnia 2019 roku na Bulwarach Wiślanych odbędą się warsztaty poświęcone sztuce przetrwania i etyce outdoorowej czyli temu, jak poradzić sobie w sytuacjach nagłych i nietypowych oraz jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z lasu poznając jego „dzikie oblicze”.

Warsztaty poprowadzą edukatorzy ze Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, aktualnie największej organizacji społecznej w naszym kraju, zajmującej się promowaniem sztuki przetrwania. Wśród członków Stowarzyszenia znajdują się przyrodnicy, animatorzy zajęć outdoorowych, doświadczeni instruktorzy surwiwalu i bushcraftu, autorzy książek i publikacji tematycznych oraz wykładowcy akademiccy.

A co będzie się działo?

Tematyka warsztatów dotyczyć będzie zasad sztuki przetrwania zarówno w lesie (z dala od cywilizacji) jak i w miejscach, gdzie przebywamy na co dzień: w pracy, w domu, w sklepie, w komunikacji publicznej, itp. Dla uczestników warsztatów przygotowano kilka „surwiwalowych sztuczek", które pomogą odpowiedzieć na pytania:

1. Jak się nie zgubić w lesie?

2. Jak odnaleźć drogę do domu?

3. Skąd wziąć wodę do picia?

4. Czym i jak rozpalić ogień?

5. Co to jest "Wielka Trójka Surwiwalu"?

6. Jaki ekwipunek zabrać na wyprawę?

Ponadto, edukatorzy opowiedzą Wam o stosowaniu zasady „Leave No Trace” w etyce outdoorowej oraz przedstawią awaryjne narzędzia przetrwania i rękodzieło surwiwalowe.

Czekamy na Was w godzinach 11:00-17:00 w Pawilonie GALERIA PRZY PLAŻY na Bulwarze Pattona w Warszawie.

  • Wakacyjne Studio Radia Plus

Przy SCENIE

Wakacyjne Studio Radia Plus tym razem zawędruje na Bulwar Pattona nad Wisłą w Warszawie. Na gości czeka ekspert kosmetolog. W programie przewidziane są również animacje dla dzieci, hostessy z radiowymi gadżetami i wiele innych atrakcji.

  • ZDROFITowanie na Bulwarach

SCENA

Marka Zdrofit istnieje na rynku fitness od ponad 13 lat, a jej sieć tworzy kilkadziesiąt klubów, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Oferta Zdrofit skierowana jest do osób, które szukają miejsc, gdzie mogą aktywnie spędzać

czas, bez nadmiernej presji i rywalizacji. Marka promuje aktywność fizyczną, ale uprawianą w sposób odpowiedzialny, stawiając na pierwszym miejscu zdrowie.

Nie przestajemy ćwiczyć w plenerze! Kontynuujemy cykl treningów na warszawskich bulwarach nad Wisłą! Będziemy spotykać się w weekendy, żeby trochę się pogimnastykować w plenerze. Zakładajcie wygodne stroje sportowe, pakujcie butelkę wody i wpadajcie, żeby razem pozdrofitować na świeżym powietrzu.

Nie prowadzimy zapisów na zajęcia, możesz dołączyć do nas w każdej chwili!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki