Ministerstwo Zdrowia wyśle dziś 900 tys. SMS-ów. Kto je otrzyma?

2021-11-29 9:34

Osoby, które mają aktywne Internetowe Konto Pacjenta i jeszcze nie zaszczepiły się przeciw Covid-19 otrzymają dziś SMS-a zachęcającego do przyjęcia szczepionki. Wiadomości rozsyła Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia wyśle dziś 900 tys. SMS-ów. Kto je otrzyma?
Autor: Getty Images

Kilkanaście dni temu sms-y z informacją o możliwości przyjęcia dawki przypominającej szczepionki otrzymały te osoby, które przeszły pełen cykl szczepienia przeciw Covid-19. Teraz czas na niezaszczepionych. Dziś na swoje telefony komórkowe wiadomość o treści "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna" otrzyma blisko 900 tys. użytkowników Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się jeszcze przeciw Covid-19.

Poradnik Zdrowie: powikłania po COVID-19

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, wysyłka SMS-ów rozpocznie się w poniedziałek 29 listopada o godzinie 10. Wiadomości trafią do użytkowników IKP w ciągu kilku godzin.

- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja sms-owa nie będzie ostatnią. Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski w komunikacie MZ.

Jak przypomina MZ, dzisiejsza wysyłka to kolejna akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia. Dotychczas wysłano 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po 6 miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób w wieku 50 lat i starszych, które mogą zaszczepić się po 5 miesiącach.