Maseczki na placu zabaw? Jak się bawić po pandemii?

2020-05-28 14:07 Magda Mazurek

Rząd zdecydował się na otwarcie placów zabaw, ale liczy tutaj na rozsądek rodziców. O czym mowa? Jak zachować bezpieczeństwo na placu zabaw?

- Otwieramy place zabaw, ale liczymy na zdrowy rozsądek rodziców i że nie będzie kumulacji użytkowników - powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Jak wyjaśnił, jeżeli w danej sytuacji nie ma możliwości zachowania 2 metrów dystansu, to wszyscy korzystający z takich miejsc powinni nosić maseczki - także bawiące się tam dzieci.

A jakiś czas temu informowaliśmy was, że takie maseczki u dzieci poniżej 2. roku życia to niebezpieczny pomysł: Maseczki są niebezpieczne dla dzieci! Na to uważaj szczególnie. Rząd wychodząc naprzeciw obowiązek noszenia maseczki nałożył na dzieci starsze, od 4. roku życia. 

Rząd przypomina, że obowiązek zachowania społecznego dystansu został i rodzice powinni się do niego stosować. - Jeśli nie jesteśmy w stanie go utrzymać, obowiązuje nas maseczka. Zarówno na placu zabaw, jak i w innej otwartej przestrzeni - mówił Andrusiewicz.

I jednocześnie przypomniał, że warunkiem zdejmowania maseczek jest właśnie zachowanie społecznego dystansu. I dezynfekcja, a jeśli GIS wyda stosowne zalecenia, to place zabaw będą regularnie dezynfekowane. 

Czytaj też: Złapiesz koronawirusa na Cyprze? Zapłacą ci!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE