Lisa Marie Presley nie żyje. Córka Elvisa Presleya miała 54 lata

2023-01-13 6:39

Zmarła Lisa Marie Presley, amerykańska piosenkarka i aktorka. Informację o śmierci jedynej córki Elvisa Presleya przekazała jej matka, Priscilla. We czwartek Lisa Marie Presley trafiła do szpitala z powodu zatrzymania akcji serca.

Lisa Marie Presley nie żyje. Córka Elvisa Presleya miała 54 lata
Autor: https://www.instagram.com/lisampresley Lisa Marie Presley nie żyje. Córka Elvisa Presleya miała 54 lata

"Z ciężkim sercem muszę podzielić się druzgocącą wiadomością, że opuściła nas moja piękna córka Lisa Marie. Była najpełniejszą pasji, najsilniejszą i najbardziej kochającą kobietą, jaką kiedykolwiek znałam" - napisała w oświadczeniu Priscilla Presley.

10 stycznia Lisa Marie Presley była obecna na rozdaniu Złotych Globów, gdzie świętowała sukces filmu "Elvis". We czwartek 12 stycznia w swoim domu w Calabasas w Kalifornii doznała zatrzymania akcji serca. Została przewieziona do szpitala w pobliskim West Hills, zmarła jednak tego samego dnia.

Jak donosi serwis TMZ, informator związany bezpośrednio z Lisą Marie wyjawił, że gwiazda była reanimowana przez ratowników i odzyskała na chwilę puls, nim przetransportowano ją do karetki. Została również wprowadzona w sztuczną śpiączkę i podłączona do aparatury podtrzymującej życie. 

"Księżniczka rock and rolla" była aktorką i piosenkarką

Lisa Marie Presley to jedyne dziecko słynnego piosenkarza Elvisa Presleya. Od dzieciństwa miała kontakt z muzyką, sama również próbowała swoich sił jako piosenkarka. Często śpiewała przeboje słynnego ojca, wydała również kilka własnych albumów, z tym "Now What" i "To Whom It May Concern".

Czterokrotnie wychodziła za mąż - jej mężem był m.in. Michael Jackson i aktor Nicolas Cage, a także muzyk Danny Keough. Miała czwórkę dzieci - jej córką jest aktorka Riley Keough. W 2020 r jej syn  Benjamin Keough  popełnił samobójstwo.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do kardiologa?

Czym jest zatrzymanie akcji serca?

Zatrzymanie akcji serca, to inaczej nagłe zatrzymanie krążenia. Dochodzi w nim do zatrzymania serca, przez co ustaje również krążenie krwi. Do narządów przestaje docierać wtedy krew, a więc i tlen, czego skutkiem jest ich uszkodzenie, a konsekwencją - śmierć.

Szansę na przeżycie daje jedynie błyskawiczne podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, innymi słowy - jak najszybsze przywrócenie krążenia. Wśród przyczyn tego stanu wymienia się m.in. uszkodzenie mięśnia sercowego (np. w efekcie zawału serca), ale też tzw. przyczyny wtórne, np. krwotok po urazie, zaburzenia metaboliczne, powikłania zakrzepowo-zatorowe czy odma opłucnowa.