Konferencja Grupy Ponton z okazji 18 urodzin

2019-12-09 14:50 Materiały prasowe

7 grudnia w Warszawie odbyła się wyjątkowa konferencja z okazji 18 urodzin Grupy Ponton pod hasłem “Edukacja seksualna i antydyskryminacyjna - czy coś się udało zmienić?”. Spotkanie odbyło się przy wsparciu Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Fundacji im. Róży Luksemburg.

Grupa Ponton świętowała osiemnaście lat pracy na rzecz edukacji seksualnej w Polsce.

Działalnością Pontonu z początku były happeningi na ulicach Warszawy i pogadanki w szkołach; szybko doszły do tego wystąpienia medialne i rzecznictwo, dyżury na Telefonie Zaufania, uczestnictwo w konferencjach naukowych i tematycznych, prowadzenie badań, tworzenie raportów o stanie edukacji seksualnej i wiedzy młodzieży z zakresu seksualności, obecność na festiwalach młodzieżowych, a także poradnictwo za pośrednictwem Internetu – na forum, przez Facebooka i Instagrama.

Grupa kilku młodych, zapalonych osób rozrosła się i stała się organizacją ekspercką.

Wśród gości i gościń konferencji znalazły się między innymi Anja Rubik, która wspiera działania na rzecz edukacji seksualnej w Polsce, a do swojego projektu #SexEdPL zaprosiła dwie wolontariuszki Grupy Ponton:

  • dr Iwona Chmura-Rutkowska – pedagożka i socjolożka z Zakładu Socjologii Edukacji na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Alicja Długołęcka – pedagożka i edukatorka seksualna, wykładowczyni na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim.

Cała konferencja została nagrana i znajduje się na stronie wydarzenia na funpage'u Grupy Ponton na Facebook'u.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE