Kirstie Alley nie żyje. Zmarła na raka, mając 71 lat

2022-12-06 6:52

Kirstie Alley znana z ról w produkcjach, takich jak „Cheers” czy „Look Who's Talking", zmarła 5 grudnia br. Miała 71 lat. O śmierci aktorki poinformowały w mediach społecznościowych jej dzieci, True i Lillie Parker. Menedżer Alley, Donovan Daughtry, potwierdził te informacje.

Kirstie Alley nie żyje. Zmarła na raka, mając 71 lat
Autor: Instagram Kirstie Alley nie żyje. Zmarła na raka, mając 71 lat

Kirstie Alley urodziła się 12 stycznia 1951 roku w Wichita w stanie Kansas (Stany Zjednoczone). 

Kirstie Alley nie żyje. Zmarła na raka

Smutną informację przekazały w mediach społecznościowych dzieci Kirsty Alley.

„Z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, zacięta i kochająca matka zmarła po walce z nowotworem, który niedawno odkryto” – napisały dzieci aktorki w oświadczeniu.

„Była otoczona przez najbliższą rodzinę i walczyła z wielką siłą, pozostawiając nam pewność jej niekończącej się radości życia i wszelkich przygód, które ją czekają” – kontynuowali. 

Dzieci aktorki podziękowały medykom 

"Jesteśmy wdzięczni niesamowitemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Moffitt Cancer Center za opiekę" - czytamy w oświadczeniu.

"Życiowe zapały naszej mamy, jej dzieci, wnuki i wiele zwierząt, nie wspominając o wiecznej radości tworzenia, były niezrównane i zostawiały nas zainspirowane do życia pełnią życia tak jak ona. Dziękujemy za waszą miłość i modlitwy i prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie" - podsumowali. 

Choroby i nałogi Kirstie Alley

Kirsty Alley była uwielbiana przez widzów. Podbiła ich serca, grając m.in. w komedii z 1989 roku pt.: "Look Who's Talking". Pojawiła się także w kontynuacji z 1990 roku „Look Who's Talking Too”.

Życie Kirsty Alley nie było usłane różami. Aktorka dwukrotnie się rozwiodła, co przypłaciła depresją i nadprogramowymi kilogramami. Później wpadła w uzależnienie od narkotyków, alkoholu i operacji plastycznych. Artystka nie potrafiła także pogodzić się ze stratą matki, która zginęła w wypadku samochodowym potrącona przez pijanego kierowcę. 

Poradnik Zdrowie: depresja

Nadszedł w końcu czas, że artystka zapragnęła zawalczyć o siebie. Udało jej się wyjść z uzależnienia od kokainy. W 2011 roku dzięki wielogodzinnym treningom do amerykańskiej wersji Tańca z gwiazdami udało się jej schudnąć aż 45 kilogramów. Po pewnym czasie dopadł ją jednak efekt jo-jo.

Ostatni film Alley na Instagramie został opublikowany we wrześniu, kiedy ogłosiła, że ​​dołącza do platformy Cameo, a fani mogą prosić ją o „zabawne lub szczere” wiadomości. Od tego czasu jej profil na Cameo został usunięty.