Ekocuda - warto o siebie dbać, naturalnie!

2018-03-13 7:51

Polscy i zagraniczni producenci kosmetyków naturalnych, warsztaty, potężna dawka wiedzy i spotkania z miłośnikami ekologicznego stylu życia – to wszystko składa się na czwartą już warszawską edycję Targów Kosmetyków Naturalnych Ekocuda. Najbliższe edycje odbędą się: 17 i 18 marca, debiutując w Gdańsku, oraz już po raz czwarty w Warszawie 21-22 kwietnia.

Ekocuda - warto o siebie dbać, naturalnie!
Autor: materiały prasowe Ekocuda - warto o siebie dbać, naturalnie!
Ekocuda
Autor: materiały prasowe

Współczesny świat to prawdziwa chemiczna pułapka. Spaliny, smog, sztuczne barwniki, dodatki do żywności, ale też parabeny i konserwanty w kosmetykach – z tym wszystkim stykamy się na co dzień. Wraz z rosnącą świadomością konsumentów, coraz więcej zwolenników zyskuje ekologiczny styl życia. Chwilą zatrzymania i przemyślenia swoich nawyków, często staje się moment założenia rodziny. Dbając nie tylko o siebie, ale też o naszych najbliższych, a w szczególności dzieci, zaczynamy przyglądać się naszemu zdrowiu czy diecie. Dla osób, które kochamy, chcemy tylko tego, co najlepsze. Jednak warto potraktować to jako całkowitą zmianę myślenia i zwrócić się ku naturze. Tym bardziej, że nasze codzienne wybory, kształtują także późniejsze nawyki dzieci.

Naturalnie dobry wybór

Z roku na rok przybywa miłośników kosmetyków naturalnych, potwierdza to rosnąca popularność targów Ekocuda, zarówno ilość wystawców, jak i uczestników.

- Coraz więcej osób zauważa, że skład kosmetyków proponowanych przez liczne drogerie, nie zawsze jest przyjazny dla naszej skóry. Zmagając się z alergiami, nadmiernym wysuszeniem skóry czy problemami skórnymi, szukamy alternatyw. Na ratunek przychodzą kosmetyki naturalne, które na szczęście są coraz bardziej dostępne, a ich oferta wciąż się poszerza – mówi Zuzanna Mierzejewska, pomysłodawczyni i właścicielka marki Ekocuda oraz Targów Kosmetyków Naturalnych.

- Podczas targów w Gdańsku oraz w Warszawie szeroką gamę produktów zaprezentują zarówno polscy, jak i zagraniczni producenci naturalnych kosmetyków. Warto dodać, że Ekocuda to także przestrzeń dla warsztatów, wykładów, spotkań z ideami, które za tymi markami się kryją - dodaje Zuzanna Mierzejewska.

Targi są świetną okazją, żeby kosmetyki przetestować i sprawdzić, zanim zabierzemy je do domu, a także uzyskać profesjonalne porady i dzięki temu dobrać odpowiednie produkty. Warsztaty z makijażu kosmetykami naturalnymi czy ich samodzielnego wyrabiania w domu, a także liczne wykłady – to propozycja dla tych, którzy szukają czegoś więcej. O tym, że warto na to wydarzenie się wybrać, świadczą goście powracający na każdą kolejną edycję, a także wystawcy, których z roku na rok jest coraz więcej.

Ekocuda
Autor: materiały prasowe

Codzienne zmiany, długotrwały efekt

Nawet w codziennym zabieganiu warto znaleźć chwilę dla siebie i zadbać  o odpowiednią pielęgnację.  Starannie dobrane składniki, czerpiące z natury to, co najlepsze, nierzadko pozwalają na zastąpienie wielu kosmetyków jednym. Pięknie pachnące mydła, sole do kąpieli czy peelingi, są świetnym sposobem na wieczorny relaks. Naturalne kosmetyki mogą także okazać się dobrym rozwiązaniem przy różnych problemach skórnych, z którymi nie poradziły sobie tradycyjne produkty z drogerii. Wiele z nich sprawdzi się także w pielęgnacji dzieci, które potrzebują delikatnych kosmetyków, niepodrażniających skóry. Z myślą o najmłodszych podczas Ekocudów będą także stoiska z dedykowanymi dla nich kosmetykami.

Warto wiedzieć

Ekocuda Targi Kosmetyków Naturalnych

  • 17 – 18 marca 2018, Centrum Stocznia Gdańska: http://bit.ly/2FghFjy
  • 21-22 kwietnia 2018, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy w Warszawie: http://bit.ly/2Fg0Cyf

Wstęp na obydwie edycje jest wolny.

Więcej informacji

www.ekocuda.com
www.facebook.com/ekocudacom
www.instagram.com/ekocuda