Dwie nowe aplikacje od NFZ już dostępne. Do czego posłużą?

2022-07-19 11:38

Narodowy Fundusz Zdrowia stworzył dwie nowe aplikacje dla pacjentów. Pierwsza jest dedykowana osobom przewlekle chorym. Drugą stworzono z myślą o pacjentach zmagającymi się z bólem kręgosłupa, bioder i karku.

Dwie nowe aplikacje od NFZ już dostępne. Do czego posłużą?
Autor: Getty Images

Moje Zdrowie+ dla chorych przewlekle

Pierwsza z aplikacji jest przeznaczona dla osób chorujących przewlekle. Z pomocą narzędzia chorzy mogą kontrolować swój stan zdrowia, co ma służyć zminimalizowaniu skutków posiadanych schorzeń.

Moje Zdrowie+ sprawdzi się u pacjentów zmagających się z chorobami takimi jak:

Na aplikację składają się moduły poświęcone diecie, aktywności fizycznej, parametrom życiowym oraz lekom. Zdaniem twórców narzędzia: "Wszystkie moduły w połączeniu ze sobą mają stanowić podręczne narzędzie w walce z chorobami przewlekłymi".

Z pomocą aplikacji będzie można układać dietę dopasowaną do potrzeb danej osoby, kontrolować przyjmowanie medykamentów, śledzić parametry życiowe oraz monitorować zaleconą aktywność fizyczną.

Moje Fizjo+dla pacjentów z bólem

Aplikacja Moje Fizjo+ jest dedykowana osobom borykającym się z dolegliwościami bólowymi bioder, barku i kręgosłupa. Narzędzie przedstawia konkretne ćwiczenia, których zadaniem jest poprawienie elastyczności i siły mięśni. W połączeniu z automasażem może ćwiczenia mogą pomóc w łagodzeniu bólu, a nawet go wyeliminować.

Funkcje aplikacji zostały dostosowane do codziennych potrzeb użytkownika. Pacjent korzystający z narzędzia ma możliwość synchronizacji aplikacji z kalendarzem systemowym, układania indywidualnego planu ćwiczeń zależnie od potrzeb oraz korzystania z powiadomień o zbliżającym się terminie ćwiczeń.

Poradnik Zdrowie: nadciśnienie

Aplikacje są dostępne do pobrania na stronach: https://mojefizjo.nfz.gov.pl i https://mojezdrowie.nfz.gov.pl.