Bon wakacyjny 500 plus jednak nie dla każdego?

2020-07-08 9:24

Prace nad Polskim Bonem Turystycznym trwają - aktualnie senat proponuje szereg poprawek, w tym możliwość rozszerzenia bonu. Czyli kto będzie się mógł ubiegać o dodatkowe 500 plus na wakacje?

wakacje
Autor: Getty Images

Bon w wysokości 500 złotych ma wspomóc nie tylko polskie gospodarstwa domowe, ale także branżę turystyczną. Bon, czyli tak naprawdę karta, wynosić ma 500 złotych. Kto go dostanie? Niestety pierwotna wersja (1000 zł dla każdego etatowicza z niską pensją) nie przeszła, a rząd przychylił się do pomysłu, aby 500 zł otrzymały dzieci. 

Senat chce wprowadzić poprawkę, żeby pieniądze otrzymali także emeryci. Przeciwnicy tego pomysłu argumentowali, że pandemia koronawirusa nie wpłynęła na wysokość emerytur i rent, ale ostatecznie ta poprawka znalazła się w ustawie. Teraz ustawa powróci do sejmu, który będzie głosował nad projektem. 

Ministerstwo Rozwoju sugeruje, że bon będzie można realizować już za około 3 tygodni. Przypominamy, że bon ma być wypłacany w formie kodu elektronicznego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Będzie to jednorazowe świadczenie, które będzie można zrealizować do końca marca 2022 roku.

Więcej o wakacyjnym bonie, także to, jak złożyć o niego wniosek, znajdziecie tutaj: Sejm uchwalił bon 500 plus! Kto dostanie? Do kiedy można wykorzystać?