Bolał ją kark, więc poszła do kręgarza. Teraz 28-latka walczy o życie

2022-07-15 15:31

Caitlin Jensen niedawno skończyła studia i miała wiele planów na przyszłość. 28-latka narzekała na bóle pleców i postanowiła wybrać się do kręgarza. Ta decyzja zmieniła jej życie na zawsze. Podczas wizyty doszło do udaru i zatrzymania akcji serca.

Bolał ją kark, więc poszła do kręgarza. Teraz 28-latka walczy o życie w szpitalu
Autor: Facebook

28-latka niedawno ukończyła Uniwersytet w Georgii. Studiowała na wydziale chemii i biologii. Miała przed sobą całe życie i optymistycznie spoglądała w przyszłość. Jednak próba wyleczenia bólu skończyła się dla niej tragicznie. W czasie wizyty u kręgarza miała udar.

Nieszczęśliwy zbieg zdarzeń

Młoda kobieta skarżyła się na bóle karku. Dolegliwości doskwierały jej na tyle, że zdecydowała się pójść do specjalisty. Niestety, ta wizyta zmieniła jej życie na zawsze.

Ingerencja kręgarza doprowadziła do pogorszenia jej stanu zdrowia. Caitlin cierpiała na niezdiagnozowane wcześniej rozwarstwienie tętnic szyjnych. Kręgarz, u którego leczyła się 28-latka, nie chciał komentować sprawy i powołał się na tajemnicę lekarską.

Jednak amerykańskie media skontaktowały się z innym ekspertem dr Stevem Ranickim, który powiedział, że to, co zdarzyło się Jensen, jest niezwykle rzadkie. - Ludzie idą po pomoc do lekarza lub kręgarza, ale istnieje wtedy prawdopodobieństwo, że niestety dojdzie do udaru - dodał.

Nowoczesne metody leczenia udaru mózgu

"Jest silną dziewczyną"

W czasie feralnej wizyty u młodej kobiety na wskutek udaru doszło do zatrzymania akcji serca. Trafiła do szpitala, gdzie przeszła poważna operację. Obecnie nadal jest pod opieką lekarzy, a jej stan jest ciężki.

Caitlin z powodu urazu jest prawie całkowicie sparaliżowana. Może ruszać jedynie kciukami i oczami. Mimo to jej rodzina nie traci nadziei i wierzy, że wróci do zdrowia.

Niestety, najbliższych Jensen nie stać na zapewnienie kosztownej rehabilitacji, dlatego w tym celu zorganizowali zbiórkę. Udało im się zgromadzić już ponad 67 tys. dolarów.

- Jest silną dziewczyną, ale ma długą drogę do wyzdrowienia. Jako studentka będzie potrzebować znacznych środków finansowych, aby przejść tę drogę – czytamy w opisie zbiórki.

To częsta przyczyna udaru

Rozwarstwienie tętnicy szyjnej to częsta przyczyna udaru u młodych osób. Może się to stać na wskutek urazu, podczas wizyty w salonie fryzjerskim, a nawet mocnego zaciśnięcia pasów bezpieczeństwa, czy właśnie w trakcie masażu lub terapii. W miejscu, gdzie dojdzie do uszkodzenia błony wewnętrznej tętnicy, pojawia się krwiak.

Krwiak szybko się wchłania, ale pojawiają się zakrzepy. W momencie, kiedy któryś z nich się urwie, dochodzi do zatkania naczyń, a tym samym udaru niedokrwiennego mózgu.

Lekarze uczulają, aby nigdy nie ignorować neurologicznych objawów udaru. Należą do nich niedowład twarzowo-barkowy, drętwienie palców albo ręki, osłabienie jednej z kończyn i zaburzenia mowy.