Będą badania przesiewowe na koronawirusa dla wszystkich? Rzecznik MZ zdradził plany rządu

2020-05-29 12:05 Katarzyna Hubicz

Jak poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, Polska – podobnie jak wiele innych państw na świecie - planuje wprowadzenie badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem. Być może taka możliwość pojawi się już w najbliższych miesiącach.

Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej powiedział, że: "jest duża liczba osób niezdiagnozowanych na koronawirusa, ponieważ przechodzą zakażenie bezobjawowo i nie widzą nawet potrzeby kontaktowania się z lekarzem". Z tego powodu: "większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych społeczeństwa, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem".

I dodał: "Mamy zakupione testy serologiczne, nie wykluczamy też badania testami antygenowymi, żeby sprawdzić to populacyjnie". Zakładam, że w najbliższych miesiącach takie badanie przesiewowe odbędzie się w Polsce" – powiedział i ocenił, że to jest wskazane. "Myślę, że decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych tygodniach" – dodał.

Jak dotąd zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce 22 964 osób - 1043 zmarły. 

Lekarz zrobił TEST na KORONAWIRUSA na WIZJI [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Polecamy także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE