Andrzej Rosiewicz trafił do szpitala. Legendarny artysta już po operacji

2024-04-20 10:37

Andrzej Rosiewicz mimo upływu lat wciąż koncertuje i jest zapraszany na różne wydarzenia. Niestety, artysta wymagał operacji i ostatecznie trafił do szpitala. Za nim wielogodzinny zabieg.

Legendarny Andrzej Rosiewicz trafił do szpitala. Artysta już po operacji
Autor: Fot. Screen, youtube.com/ Bądźmy razem. TVP

Andrzej Rosiewicz to charyzmatyczny i nietuzinkowy artysta. Jego charakterystycznym atrybutem ogromna muszka przypominająca kokardę, w różnorodnych kolorach. Satyryk poza śpiewem prezentował różne choreografie. Z czasem jednak musiał nieco zwolnić, ale operacja daje nadzieję na powrót do dawnej sprawności.

Dysplazja stawu biodrowego

Andrzej Rosiewicz operowany. Piosenkarz już po zabiegu

Gwiazdor polskiej estrady w rozmowie z portalem “Shownews” zdradził, że ma za sobą wielogodzinną operację biodra, która odbyła się w szpitalu MSWiA na ulicy Włoskiej w Warszawie.

- Krótko mówiąc, zamontowali mi szwajcarską panewkę wartą 27 tysięcy złotych, ja nazywam ją klamką, która otwiera mi drogę do kolejnych popisów na scenie, ale już w lepszej formie – wyjaśnia muzyk.

Rosiewicz podkreślił, że na zabieg zawiozła go żona, która czekała kilka godzin, aż do zakończenia operacji. Ostatecznie wszystko przebiegło pomyślnie i satyryk trafił pod opiekę pielęgniarek i rodziny, by już po wybudzeniu opowiadać zabawne historie. 

Andrzej Rosiewicz wyszedł już ze szpitala, a swój powrót opisał w wyjątkowy dla siebie sposób. Jak sam zaznacza, zawsze jest w pracy i lubi rozweselać ludzi, okazuje się jednak, że tym razem to młodzi ratownicy medyczni, rozpoznając artystę, wykazali się humorem. Transportując go do domu karetką, żartowali, że będą jak słynni chłopcy radarowcy z jego piosenki i szybko dostarczą go na miejsce.

- W 20 minut, na sygnale byliśmy na miejscu. Potem ostrożnie przetransportowali mnie do sypialni i ładnie się pożegnali. Całkiem sympatyczni ludzie - przyznał artysta.

Endoproteza stawu biodrowego. Na czym polega zabieg?

Choć nie wiemy dokładnie, na czym polegała operacja Andrzeja Rosiewicza, to na łamach portalu padły słowa “wymiany biodra”. Dodatkowo wypowiedź artysty dotycząca założenia panewki sugeruje, że u muzyka dokonano założenie endoprotezy stawu biodrowego.

Tego rodzaju zabieg wykonuje się w celu leczenia zaawansowanych zmian destrukcyjnych stawów biodrowych. Jak wskazują specjaliści z Katedry i Kliniki Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu SKSP1 PUM w Szczecinie, już co czwarta starsza osoba ma objawy choroby zwyrodnieniowej właśnie w obrębie bioder. A co ciekawe nawet co dziesiąta wymaga całkowitej endoprotezoplastyki. Zakres operacji jednak zależy od stopnia deformacji stawu. 

Jednym słowem, kiedy stan pacjenta tego wymaga, w miejsce dawnych kości wstawia się sztuczny staw biodrowy. Elementy implantu zbudowane są z tytanu w celu zminimalizowania ryzyka odrzucenia przez organizm zastępczej formy. Wskazaniem do operacji jest nieodwracalne uszkodzenie stawu, które charakteryzuje się bólem zarówno w trakcie aktywności jak i w spoczynku.

Zabieg przeprowadza się również u osób borykających się z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Lekarze sięgają po tę formę leczenia także u pacjentów, u których doszło wcześniej do złamań okolicy stawu biodrowego, czy szyjki kości udowej, a także przy stwierdzeniu wczesnej postaci martwicy jałowej kości.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki