5-latka nadziała się na nożyczki podczas zabawy. Lekarze dokonali cudu

2023-03-17 12:28

Rodzice przywieźli 5-latkę do szpitala z nożyczkami wbitymi w głowę. Na ten ostry przedmiot dziewczynka nadziała się podczas zabawy. Wymagała natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Lekarze dokonali cudu na sali operacyjnej.

Dziecko w szpitalu
Autor: Getty Images 5-latka nadziała się na nożyczki podczas zabawy. Lekarz dokonali cudu

To przypadek 5-letniej pacjentki z Międzyregionalnego Szpitala Dziecięcego w Osz w Kirgistanie. Zabawa okazała się tragiczna w skutkach. Do tego zdarzenia doszło 9 marca, a informację o nim przekazało tamtejsze ministerstwo zdrowia.

5-latce nożyczki wbiły się głęboko w twarz

Wypadek miał miejsce w domu rodzinnym. Dziewczynka siedziała na stole i trzymała w dłoni nożyczki. Nagle spadła z wysokości. Upadek był tak niefortunny, że 5-latka nadziała się na nożyczki twarzą. Ostra część przedmiotu przebiła jej prawy policzek, a przez zatokę szczękową wbiła się w czaszkę na głębokość około 7 centymetrów.

Poradnik Zdrowie - Kiedy iść do laryngologa?

Rodzice natychmiast interweniowali i czym prędzej zawieźli córkę do szpitala. Trafiła na oddział otolaryngologii, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób zapalnych i rozrostowych w obrębie głowy i szyi, tj. nosa, uszu, gardła, zatok przynosowych i krtani. Zespół lekarzy zajął się od razu małoletnią pacjentką.

Wielki sukces lekarzy z Kirgistanu

Szef oddziału Umutbek Pazyłowa podjął decyzję o przeprowadzeniu pilnej i skomplikowanej operacji. Wszystko poszło zgodnie z planem. Medycy dokonali cudu i bez żadnych komplikacji usunęli nożyczki z czaszki 5-latki.

Z informacji przekazanych przez resort zdrowia w Kirgistanie wynika, że dziewczynka miała dużo szczęścia. Wyjaśniono w komunikacie z 13 marca, że "okoliczne duże tętnice nie zostały naruszone, w przeciwnym razie życie dziecka byłoby poważnie zagrożone".

Stan 5-latki jest dobry i jest przygotowywania do wypisu ze szpitala.

Historia dziewczynki z Kirgistanu pokazuje, że nie można pod żadnym pozorem zostawać dzieci samych z nożyczkami. Taka zabawa może mieć poważne i tragiczne konsekwencje.