Poradnik ZdrowieNeurolog › Ból języka

Eksperci radzą

lek. med. Tomasz W. Rosochowicz - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Lekarz specjalista neurolog - pracuje na terenie województwa kujawsko – pomorskiego oraz mazowieckiego. Pasjonuje się neuropatologią i neuroimmunologią. Przyjmuje prywatnie w Warszawie oraz Toruniu – zapisy na wizytę kom. 0501 108-204.

Ból języka

Od 5 lat mam uczucie skurczu, pieczenia, ucisku, "znieczulenia" na języku. Ból ten utrzymuje się bez przerwy i jest dosyć mocny - po prawej stronie lub na środku języka. Czasem "spina" mi też żuchwy, kłuje w uchu, ale to przechodzi, tylko język jest stale. Byłam "przeleczona" gastrologicznie, laryngologicznie, endokrynologicznie (tężyczka - próba tężyczkowa wyszła mi pozytywnie, natomiast leczenie nic nie dało), neurologicznie (2 dni w szpitalu ul. Szaserów w Warszawie na badaniach - rezonans, tomografia, badania na SR., ect.- nic nie wykazało). Ostateczną diagnozą była nerwica lękowa, ale leczenie przeróżnymi lekami nic nie pomogło. Ostatnio udałam się za namową mojego stomatologa do kliniki leczenia bólu, stomatologii i protetyki, do sławy w tej dziedzinie, do prof. Barona. Profesor zdiagnozował on u mnie bruksizm, który też może dawać takie objawy. Dostałam szynę relaksacyjną i mam nadzieję, że może ta diagnoza będzie trafna. Bardzo proszę o Pana opinię.

Rzeczywiście - skoro nic nie ma w MR - trudno się mi jakoś do tego ustosunkować. Naturalnie wierzę w objawy, ale jakoś do niczego nie bardzo to pasuje. Raczej szukałbym przyczyn w neuralgii n. IX o nietypowym przebiegu, ale objawy są zwyczajowo inne. Naturalnie - może proszę na początek spróbować amitryptylinę na noc z 10 mg? Stosowała Pani np. Tegretol?

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.