Sprawdź, co wiesz o porodzie

Uważasz, że poród to sprawa zupełnie naturalna i instynkt podpowie ci, jak masz się zachować w tym ważnym momencie? Myślisz, że jakoś to będzie i jak najdalej odsuwasz od siebie myśli o porodzie? A może chcesz rodzić świadomie i starannie przygotowujesz się do tego niezwykłego wydarzenia? Odpowiedz na nasze pytania, a wszystko będzie jasne - dowiesz się czy jesteś przygotowana do porodu. Uwaga: na każde pytanie jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź.

Sprawdź, co wiesz o porodzie?
Autor: Thinkstockphotos.com Odpowiedz na nasze pytania, a wszystko będzie jasne - dowiesz się czy jesteś przygotowana do porodu.

Jesteś w ciąży. Z uwagą obserwujesz swoje zmieniające się ciało. Z jednej strony z niecierpliwością oczekujesz, kiedy będziesz mogła przytulić swoje dziecko. Z drugiej jednak strony na moment porodu czekasz z obawą. To zrozumiałe.

Dużo czytałaś na ten temat, pytałaś lekarza ginekologa, być może nawet uczestniczyłaś w zajęciach szkoły rodzenia. Czy zdołasz rozpoznać moment, kiedy trzeba będzie jechać do szpitala? Czy z roztargnienia nie umknie ci jakiś ważny szczegół?

Ten quiz pozwoli ci sprawdzić, jak dużo wiesz o porodzie.

CO POWINNAM WIEDZIEĆ O PORODZIE?

Pytanie 1 z 14
Jednym z pierwszych objawów rozpoczynającego się porodu jest

Jeśli masz wątpliwości lub pytania dotyczące ciąży i porodu, najlepiej zgłoś się do ginekologa prowadzącego twoją ciążę lub zaufanej położnej.