Czy mogę być w ciąży [QUIZ]

Czy mogę być w ciąży? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które współżyją. Jedna jak sprawdzić, czy jestem w ciąży bez testu? Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, by się przekonać, jakie jest prawdopodobieństwo bycia w ciąży. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy możesz spodziewać się dziecka.

Czy mogę być w ciąży [QUIZ]
Autor: Thinkstockphotos.com

Czy mogę być w ciąży? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które współżyją. Pytanie "czy mogę być w ciąży" zwykle pojawia się, gdy spóźnia się okres. Inne objawy, które mogą sugerować, że kobieta spodziewa się dziecka, to nudności i wymioty, brak miesiączki, zawroty głowy i omdlenia, zmiana apetytu, ból piersi, zmęczenie i senność, ból brzucha, wrażliwość na zapachy, częste wizyty w toalecie.

Wstępną odpowiedź na pytanie, czy mogę być w ciąży może dać test ciążowy. Domniemaną ciążę można wstępnie stwierdzić także, rozwiązując test.

CZY MOGĘ BYĆ W CIĄŻY?

Pytanie 1 z 9
Czy spóźnia ci się okres?

Pamiętaj, że ciążę może ostatecznie potwierdzić tylko lekarz. Dlatego niezależnie od wyniku testu zaleca się zgłosić do ginekologa. Zwłaszcza jeśli występują ww. objawy.

Najbardziej charakterystyczny objawem ciąży jest brak okresu. Jednak na początku ciąży niektóre kobiety mogą zauważyć u siebie plamienie, które jest interpretowane przez nie jako miesiączka. W rzeczywistości jest to tzw. krwawienie implantacyjne, które wskazuje na zagnieżdżenie się zarodka w macicy. Należy jednak zaznaczyć, że nie występuje ono u każdej kobiety spodziewającej się dziecka.