Czy masz suchą cerę?

Aby dowiedzieć się czegoś o własnej skórze - nie tylko na twarzy - wcale nie musisz iść na drogie badania ani zapisywać się do kosmetyczki. Przeczytaj uważnie nasze pytania - za każde "tak" postaw 1 punkt. Sprawdź, czy masz suchą cerę.

Czy masz suchą cerę?
Autor: Thinkstockphotos.com Sprawdź, czy masz suchą cerę.

Twoja skóra jest matowa i szorstka, a po umyciu staje się napięta i nadmiernie ściągnięta? Jeśli tak, to prawdopodobnie jesteś posiadaczem cery suchej. Cera sucha wytwarza mniej sebum, niż powinna, w skutek czego szybciej się starzeje, a zmarszczki mimiczne pojawiają się na twarzy znacznie częściej, niż w przypadku innych typów skóry. Stan ten dodatkowo pogłębia nieodpowiednia pielęgnacja.

Rozwiąż poniższy test i przekonaj się, czy twoim typem skóry jest cera sucha oraz dowiedz się, jak powinieneś o nią prawidłowo dbać.

Podstawą w pielęgnacji skóry suchej jest dobre nawilżenie i zatrzymanie wilgoci w skórze. Należy zatem stosować kremy nawilżające i natłuszczające. Skórę suchą trzeba także chronić przed szkodliwym działaniem promieni UV, które dodatkowo mogą ją wysuszać. Z tego względu niezbędnym elementem wyposażenia twojej kosmetyczki powinien być krem z filtrem. Kosmetyki do demakijażu skóry suchej muszą być bardzo delikatne i nie zawierać alkoholu, aby nie podrażniać skóry. Mogą jej zaszkodzić także peelingi, podrażniając naskórek i uszkadzając go.