Kryształ górski oczyszcza ciało i umysł

2020-02-10 8:37

Kryształ górski jest symbolem czystości, dlatego przypisuje mu się właściwości oczyszczające - zarówno ciało jak i umysł. Jeśli wierzysz w moc kamieni szlachetnych i chcesz się pozbyć negatywnej energii z domu lub odciąć od niepowodzeń, które ciągle cię spotykają, umieść kryształ górski w swoim pokoju.

kryształ górski
Autor: Getty Images kryształ górski

Spis treści

  1. Kryształ górski - pochodzenie
  2. Kryształ górski - właściwości oczyszczające
  3. Kryształ górski - wpływ na zdrowie

Kryształ górski to bezbarwny, szklisty kamień, przezroczysty lub mętny. Ze względu na jego wygląd i tęczowe błyski dawniej mylono go z diamentem. Jakie ma właściwości ezoteryczne i lecznicze? Jak go zaprogramować, aby emanował jedynie dobrą i pozytywną energią?

Kryształ górski - pochodzenie

Kryształ jest kamieniem szlachetnym z grupy kwarców, w naturze przyjmuje kształt sześciobocznego słupka. Jest często spotykanym składnikiem wielu skał na świecie: występuje w skałach w Indiach, Sri Lance, Kenii, na Madagaskarze, w Brazylii, USA, ale również w Europie - w Austrii, Francji, Rosji czy nawet w Polsce.

W zależności od domieszek różnych pierwiastków, może przybierać różne barwy - ametystu, cytrynu, kwarcu różowego, niebieskiego czy nieprzezroczystego (kwarc mleczny).

Kryształ górski jest chłodny w dotyku ze względu na bardzo dobre przewodnictwo cieplne - stąd prawdopodobnie wzięła się  jego nazwa, która pochodzi od greckiego słowa krystallos, czyli lód.

Kryształ górski - właściwości oczyszczające

Niegdyś wierzono, że kryształy górskie to kamienie  pochłaniające energię z zewnątrz, skupiające ją wokół siebie i kumulujące ją. Dotyczy to zarówno dobrej, jak i również złej energii, dlatego często kryształy uznawane były za neutralizatory czarnych mocy, bądź za akumulatory, z których właściciel mógł czerpać pozytywne wibracje.

Przezroczystość i jasność kryształu od wieków utożsamiana była z czystością.

Przypisywano mu również cechy ochronne przed złymi emocjami.

Zdolność pochłaniania energii dodatkowo nadała kryształowi znaczenie środka oczyszczającego - zarówno umysł, jak i ciało, ale również otoczenie człowieka.

Dzięki neutralizacji negatywnych wibracji przez kryształ górski, zwiększa się szansa na życiowy sukces, pomyślność oraz osiąganie celów.

Umysł i ciało oczyszczone z negatywnych emocji lepiej funkcjonują, są bardziej skoncentrowane na zadaniu. Pozbycie się złych myśli dzięki kryształowi poprawia ponoć samopoczucie osób cierpiących na przygnębienie, lęki, nadwrażliwość.

Kryształ potrafi również pochłaniać i neutralizować szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Dlatego warto trzymać go w pobliżu komputerów, telewizorów i innych urządzeń elektrycznych. Kryształ górski neutralizuje również negatywne działanie cieków wodnych.

Wchłanianie złej energii przez kryształ sprawia, że trzeba go często z niej oczyszczać. Zdaniem specjalistów od ezoteryki, kryształy należy myć pod zimną wodą, wizualizując sobie spływanie z nich zła.

Aby kryształ był pełen dobrej energii, należy go wystawić na działanie promieni słonecznych lub przez przekazanie mu pozytywnych myśli.

Wielu właścicieli kryształów, po oczyszczeniu kamienia, bierze go w ręce i "koduje" dobrymi myślami oraz emocjami, wierząc, że kryształ nie tylko je zgromadzi, ale i wzmocni oraz zmultiplikuje - struktura kryształu sprawia, że działa on jak rezonator.

Kryształ górski - wpływ na zdrowie

Od wieków kamieniom przypisywano magiczne właściwości i wyjątkowe moce.

Przypisywano je znakom zodiaku, charakterom ludzi, zalecano do noszenia w formie amuletów lub biżuterii w konkretnych dolegliwościach i chorobach.

Choć właściwości lecznicze kamieni nie zostały potwierdzone medycznie, to jednak często stosuje się je w terapiach niekonwencjonalnej.

Zdaniem speców z tej dziedziny, kryształ górski jest kamieniem, który neutralizuje i oczyszcza organizm z toksyn i złej energii, dlatego może wspomagać leczenie wielu chorób, od lekkiego przeziębienia po choroby nowotworowe.

Pozwala na usunięcie negatywnej energii z ciała, dzięki czemu - według medycyny wschodniej - narządy działają lepiej, a organizm lepiej radzi sobie z wirusami, bakteriami i niekorzystnymi dla zdrowia zmianami.

Ludzie korzystający z leczniczego działania kamieni wykorzystują kryształ górski do poprawy witalności swojego organizmu, regulacji pracy serca, wzmacniania układu odpornościowego i systemu nerwowego.

Kryształ łagodzi też:

Warto wypróbować go do walki ze stanami zapalnymi organizmu, jak również z chorobami tarczycy.

Specjaliści od ezoteryki polecają go też jako lek na choroby psychiczne, gdyż ich zdaniem odblokowuje połączenia nerwowe: gdy mamy problemy z napięciem nerwowym, brakiem równowagi psychicznej i zachowaniami depresyjnymi.

Aby kamień zaczął działać na nasze zdrowie można nosić go przy sobie, np. w kieszeni lub torebce, można go również wrzucić do wody, którą pijemy lub umieścić z miejscu, w którym często przebywamy, np. w salonie czy przy biurku (dobrym miejscem dla kryształu jest też stolik nocny przy łóżku).

Warto często brać kamień w dłoń i bawić się nim, zwłaszcza, gdy jesteśmy chorzy lub mamy zły nastrój. Rozgrzany słońcem kryształ można przykładać do bolącego miejsca.

Przeczytaj też o właściwościach innych kamieni:

Warto wiedzieć

Pamiętaj, że sposoby proponowane przez zwolenników metod niekonwencjonalnych nie mają potwierdzenia w badaniach naukowych i nie są zgodne z EBM. Zanim zaczniesz je stosować, skonsultuj się ze swoim lekarzem.