Preparaty wspomagające pamięć. Tabletki na pamięć i koncentrację przed maturą i sesją

2013-04-15 11:06

Preparaty wspomagające pamięć są najczęściej poszukiwane przed maturą i sesją. Po suplementy na pamięć i koncentrację sięgają także osoby starsze. Zawarte w nich dobroczynne składniki, takie jak: miłorząb japoński, kofeina i lecytyna, poprawiają koncentrację i usprawniają pracę mózgu. W związku z tym preparaty wspomagające pamięć mogą służyć każdemu z nas.

Tabletki na pamięć i koncentrację
Autor: Photos.com Tabletki na pamięć i koncentrację

Spis treści

  1. Preparaty wspomagające pamięć
  2. Preparaty wspomagające pamięć - miłorząb japoński
  3. Tabletki na pamięć i koncentrację - lecytyna
  4. Suplementy na pamięć i koncentrację - żeń-szeń
  5. Preparaty wspomagające pamięć - kofeina
  6. Najlepsze leki na pamięć - guarana
  7. Suplementy wspomagające pamięć i koncentrację - tran
  8. Leki na pamięć i koncentrację - olej lniany

Preparaty wspomagające pamięć

Preparaty wspomagające pamięć zawierają witaminy i minerały, które mogą poprawić pamięć i inne funkcje mózgu. Jednak niektóre preparaty działają lepiej niż inne. Wszystko dlatego, że każdy z nas ma inne geny i naturalną zdolność do zapamiętywania. Każdy z nas stosuje także inną dietę, która wpływa na nasze komórki mózgowe. Dlatego przed zakupem preparatów wspomagających pamięć warto zrobić badania i dowiedzieć się, jakich składników mineralnych nam brakuje.

Preparaty wspomagające pamięć - miłorząb japoński

Miłorząb japoński, czyli ginkgo-biloba, zawiera flawonoidy, których właściwości przeciwutleniające zmniejszają uszkodzenia powstałe w procesie starzenia się komórek mózgowych. Niektóre badania wykazały, że ekstrakt z ginkgo-biloba zapobiega gromadzeniu się białka w mózgach pacjentów z chorobą Alzheimera (np. GinkoPrim).

Tabletki na pamięć i koncentrację - lecytyna

Lecytyna wchodzi w skład błon komórkowych układu nerwowego, dlatego poprawa nie tylko pamięć i koncentrację, lecz także stan napięcia nerwowego.

Suplementy na pamięć i koncentrację - żeń-szeń

Żeń-szeń jest przeznaczony dla osób uczących się i intensywnie pracujących umysłowo, np. maturzystów i studentów. Tabletki na pamięć i koncentrację, które zawierają żeń-szeń, doskonale sprawdzą się w sytuacjach stresowych, czyli np. podczas egzaminu (np. Bodymax żeń-szeń).

Preparaty wspomagające pamięć - kofeina

Kofeina zmniejsza poziom zmęczenia psychicznego, a tym samym odświeża naszą pamięć i poprawia koncentrację. Dzięki niej każdy maturzysta przypomni sobie najważniejsze informacje, ukryte w zakamarkach pamięci (np. Cardiamid z kofeiną - tabletki do ssania).

Najlepsze leki na pamięć - guarana

Ekstrakt z pnączy guarany zawiera kofeinę, która stymuluje organizm do działania w stanach zwiększonego wysiłku umysłowego. Guarana zawiera 4 razy więcej kofeiny niż zwykła kawa i utrzymuje umysł w stanie pobudzenia aż 6-7 godzin, czyli znacznie dłużej niż tradycyjne tabletki na pamięć. Tego typu tabletek nie można popijać kawą i alkoholem (np. Diablo-Guarana).

Suplementy wspomagające pamięć i koncentrację - tran

Tran, czyli tłuszcz otrzymywany z wątroby dorsza lub rekina, wzmacnia układ odpornościowy oraz wspomaga pracę mózgu.

Leki na pamięć i koncentrację - olej lniany

Olej lniany jest przeznaczony dla osób intensywnie uczących się i dla osób w podeszłym wieku, ponieważ wpływa korzystnie na pamięć i koncentrację. Olej lniany zawiera całą listę dobroczynnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3 i omega-6. Olej z lnu można zażywać w postaci kapsułek lub jako dodatek do sałatek.