Skóra trądzikowa? Aplikacja Effaclar Spotscan może pomóc ci z diagnozą skóry!

2019-09-10 15:34 Materiał sponsorowany

Szukasz skutecznego sposobu na zmiany skórne, charakterystyczne dla cery trądzikowej, m.in. wypryski, zaskórniki, rozszerzone pory? Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji mają szansę poprawić stan skóry osób z trądzikiem oraz podnieść jakość ich życia. Innowacyjna metoda wykorzystująca aplikację La Roche-Posay – Effaclar Spotscan – pomoże w diagnozie skóry twarzy i dostarczy rekomendacje pielęgnacji. Sprawdź, jak poprawić stan cery trądzikowej dzięki rozwiązaniu opartemu na AI.

Skóra trądzikowa? Aplikacja Effaclar Spotscan może pomóc ci z diagnozą skóry!
Autor: Getty images

Z trądzikiem boryka się około 80 proc. nastolatków oraz aż 40 proc. dorosłych na świecie. Problem ten prowadzi do obniżenia pewności siebie i samooceny, gorszej jakości życia, frustracji. Jak walczyć z trądzikiem i sprawdzić stan skóry trądzikowej?

W analizie skóry, rozpoznaniu jej niedoskonałości i rekomendacji dalszego postępowania pomoże nowoczesna aplikacja La Roche-Posay – Effaclar Spotscan. To świetne uzupełnienie leczenia problemów skórnych i źródło spersonalizowanych zaleceń. Wyjaśniamy, na czym polega działanie nowatorskiej i przełomowej aplikacji La Roche-Posay umożliwiającej spersonalizowaną diagnozę trądziku.

Effaclar Spotscan – najnowsza technologia w kosmetologii

Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest aplikacja La Roche-Posay Effaclar Spotscan, która została stworzona dzięki współpracy dermatologów z całego świata, a jej precyzję potwierdzono przez badania kliniczne. To spersonalizowana diagnoza cery trądzikowej oparta na sztucznej inteligencji oraz algorytmie do szybkiego skanowania twarzy.

Aplikacja analizuje fotografie twarzy, liczy niedoskonałości i określa stopień zaawansowania trądziku, czyli diagnozuje stan skóry, a także rekomenduje spersonalizowane porady oraz działania uzupełniające, np. wizytę u dermatologa, polecane zabiegi, aby zapewnić dobre efekty i poprawić stan zdrowia skóry oraz jakość życia cierpiących na trądzik.

Zadaniem aplikacji jest zatem nie tylko trafna diagnoza trądziku, ale także edukowanie osób cierpiących z powodu trądziku i dostarczanie im narzędzia, które pomoże określić stopień zaawansowania problemu, doradzi odpowiednią pielęgnację, podpowie jak poprawić stan cery trądzikowej itd.

Na ekranie smartfona można na bieżąco śledzić postępy i oczekiwane efekty po zastosowaniu zaleconej kuracji. Symulator „PRZED/PO” pokazuje oczekiwane rezultaty i umożliwia śledzenie postępów kuracji poprawiających stan i wygląd skóry.

Jak skorzystać z Effaclar Spotscan?
La Roche Possay QR kod aplikacja - nowe 2

Autor: La Roche-Posay

Nowoczesna aplikacja Effaclar Spotscan monitorująca niedoskonałości skóry podpowie, co zrobić z trądzikiem. Wystarczy jedynie zeskanować kod QR lub wejść na stronę pl.spotscan.com, wybrać „Start Spotscan” i zrobić selfie. Podczas wykonywania zdjęcia należy kontrolować parametry „Oświetlenie”, „Ustawienie twarzy” i „Patrz przed siebie”.

Jeśli wszystkie ikonki zaświecą się na zielono, jest to najlepszy moment na wykonanie zdjęć – selfie oraz lewego i prawego profilu. Aplikacja dokładnie je przeanalizuje, znajdzie niedoskonałości, rozróżniając je (zaskórniki, przebarwienia, wypryski itd.), a na ich podstawie oceni nasilenie trądziku.

Cera trądzikowa – co robić?

Mimo że najnowsza technologia może znacznie zwiększyć szansę na uzyskanie pożądanych rezultatów, podstawą w leczeniu trądziku jest właściwa pielęgnacja. Jak dbać o cerę trądzikową? Przede wszystkim należy regularnie oczyszczać twarz ze wszelkich zanieczyszczeń (jak np. kurz, nadmiar sebum, martwy naskórek, resztki makijażu), a następnie zadbać o jej nawilżenie, peeling, tonizację i regenerację.

Codzienna pielęgnacja to podstawa sukcesu

W uzyskaniu pożądanych rezultatów konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad pielęgnacji skóry. Nie należy ona do najłatwiejszych, ale jest nieoceniona. Regularność i konsekwencja są podstawą w walce z trądzikiem, a najnowsza technologia – jak Effaclar Spotscan – poprawi efekty, bo pozwala monitorować postępy i śledzić zmiany przez cały rok. Zrób diagnozę już dziś i dowiedz się, jak pielęgnować twarz z trądzikiem: https://pl.spotscan.com/#/.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 10/2019 "Zdrowia" kreatywne podejście do seksu, podstępna borelioza, nowe terapie nowotworów, komu grozi cyberchondria, leki szkodzące urodzie, probiotyki w kiszonkach. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 10/2019
KOMENTARZE