Opalanie a blizny po trądziku i po obrzezaniu [Porada eksperta]

2016-06-27 13:20 dr n. med. Igor Michajłowski

Mam blizny potrądzikowe na plecach i chciałem pójść na solarium, żeby delikatnie opalić skórę, po to by te blizny nie rzucały się w oczy. Czy są jakieś przeciwwskazania? Jestem obrzezany. Czy mogę się bez problemu opalać w solarium? Obrzezany byłem jakieś pół roku temu i blizny się zagoiły.

Blizny potrądzikowe są przeciwwskazaniem dla opalania się. Także absolutnie odradzam. Obrzezanie natomiast nie stanowi żadnego problemu w tej kwestii. Proponuję udać się do dermatologa, który jesienią rozpocznie usuwanie blizn najlepszą dla Pana metodą.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Igor Michajłowski

Dermatolog, wenerolog. Członek renomowanych towarzystw dermatologicznych: European Academy of Dermatology and Venerology (EADV), European Society for Dermatological Research (ESDR), Polskie Towarzystwo Dermatologiczne (PTD), Białoruskie Towarzystwo Dermatologiczne. Swoje zainteresowania naukowe skupia na diagnostyce i leczeniu chorób wenerycznych oraz dermatoz okolicy anogenitalnej, optymalizacji leczenia nowotworów skóry oraz nowych metodach diagnostycznych chorób skóry i błon śluzowych, a także profilaktyce czerniaka. www.clinicadermatologica.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE