Jak usunąć nadmierne owłosienie? [Porada eksperta]

2016-09-05 22:38
Porada dermatologa
Autor: Getty Images

Mam 17 lat, jestem brunetką. Moim problemem jest nadmierne owłosienie. Odkąd zaczęłam dojrzewać, pojawiało mi się owłosienie w niechcianych miejscach (wąsik, wokół brodawek sutkowych, później nad i pod pępkiem oraz w okolicy lędźwiowej i pojedyncze na brodzie). Z biegiem lat problem się nieco nasilił - włoski ciemniejsze, nic z tym nie robiłam, dopóki nie stało się to moim kompleksem, nad którym nie mogę już zapanować, tzn. staram się usuwać włoski w miejscach najbardziej widocznych. Powiedziałam o tym jedynie mojej dermatolog, która skierowała mnie na badania hormonalne, które niestety nic nie wykazały. Jakie mogą być inne przyczyny owłosienia i czy można jakoś temu zapobiec?

Musiałbym Panią zobaczyć i zbadać, aby móc określić prawdopodobne przyczyny. Jeśli natomiast chodzi o usuwanie nadmiernego owłosienia, to najskuteczniejsza jest depilacja laserowa Vectus. Przeprowadzona przez kosmetologa, pod okiem dermatologa, po zakończonej serii sprawi, że włoski nigdy nie odrosną. Można ją zastosować na wszystkie partie twarzy i ciała.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Igor Michajłowski

Dermatolog, wenerolog. Członek renomowanych towarzystw dermatologicznych: European Academy of Dermatology and Venerology (EADV), European Society for Dermatological Research (ESDR), Polskie Towarzystwo Dermatologiczne (PTD), Białoruskie Towarzystwo Dermatologiczne. Swoje zainteresowania naukowe skupia na diagnostyce i leczeniu chorób wenerycznych oraz dermatoz okolicy anogenitalnej, optymalizacji leczenia nowotworów skóry oraz nowych metodach diagnostycznych chorób skóry i błon śluzowych, a także profilaktyce czerniaka. www.clinicadermatologica.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.