Napar z żeń-szenia - czy znasz jego właściwości zdrowotne?

2021-01-17 11:57 Magda Mazurek

Napar z żeń-szenia ma wiele zdrowotnych właściwości, podobnie jak korzeń - jego spektrum działania jest bardzo szerokie - pomoże zarówno na potencję, jak i wzmocni serce czy poprawi pamięć.

Napar z żeń-szenia jest bardzo zdrowy i zdecydowanie warto pamiętać o cudownej mocy korzenia z Syberii. Korzeń żeń-szenia może być także dodawany do herbaty, podobnie jak imbir.

Spis treści

  1. Napar z żeń-szenia pomaga na:
  2. Napar z żeń-szenia - jak zaparzać?
  3. Napar z żeń-szenia - przeciwwskazania

Napar z żeń-szenia jest zdrowym napojem bez względu na rodzaj korzenia, z którego go przygotujemy. Mowa tu o różnych rodzajach żeń-szenia: chińskim, koreańskim, amerykańskim, syberyjskim i japońskim. Bez względu na to, skąd korzeń będzie pochodził, będzie on wyróżniał się licznymi właściwościami zdrowotnymi.

Napar z żeń-szenia pomaga na:

Napar z żeń-szenia - jak zaparzać?

Aby przygotować napar z żeń-szenia potrzebny jest korzeń - w Polsce dostać można zazwyczaj korzeń żeń-szenia syberyjskiego. Zbierany jest on pod koniec września, suszy się go w temperaturze 70 stopni Celsjusza. Kupić go można w formie pociętych pasków, które można zaparzać, aby uzyskać napój.

Napar z żeń-szenia ma jasnożółty kolor, drzewny zapach i łagodny gorzko-słodki smak. W Azji dodawanie żeń-szenia do herbat i robienie z niego naparów jest bardzo popularne. Można uznać, że stosuje się go podobnie jak imbir, dodając do herbaty w celach zdrowotnych - np. w pierwszych dniach infekcji.

Sposób zaparzania:

Należy wsypać do szklanki około 2 gramy suszonego i pociętego korzenia z żeń-szenia, a następnie zalać wrzątkiem i przykryć. Po 7 minutach płyn odcedzamy i po przestudzeniu można go pić.

materiał partnera
Warto wiedzieć

Ważne aby reagować szybko i nie dopuścić do pełnego rozwoju choroby! Jedną z metod leczenia, którą stosuje się już od pierwszych objawów przeziębienia i grypy jest zastosowanie leku homeopatycznego Oscillococcinum1). Oscillo to lek dla całej rodziny. Nie posiada w składzie alkoholu i sztucznych barwników. Opakowanie zawiera 6 lub 30 dawek. Praktyczna forma opakowania sprawia, że lek można mieć zawsze pod ręką, gdy tylko poczujemy niepokojące objawy. Idealnie będzie się sprawdzał w podróży lub podczas wyjazdu z dziećmi na ferie czy wakacje.

Napar z żeń-szenia - przeciwwskazania

Nadużywanie żeń-szenia (także suplementów z żeń-szeniem oraz naparów z korzenia) może prowadzić do tzw. zespołu żeńszeniowego. U pacjenta występują wtedy częste bóle głowy, złe samopoczucie, biegunka, a nawet zmiany skórne.

Na napar z korzenia żeń-szenia powinny uważać osoby borykające się z nadciśnieniem tętniczym, arytmią serca, nadpobudliwością oraz kobiety w ciąży. Nie jest wskazany u dzieci.

OSCILLOCOCCINUM® granulki w pojemniku jednodawkowym. Skład jakościowy i ilościowy: 1g granulek zawiera: substancja czynna: Anas barbariae hepatis et cordis extractum 200K 0,01 ml. Wskazania do stosowania: objawy grypy, przeziębienia i infekcji grypopodobnych: gorączka (do 38,5°C), uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe i kostno-stawowe. Oscillococcinum® zaleca się stosować zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów infekcji między innymi, takich jak: uczucie drapania w gardle, uczucie rozbicia, uczucie zimna. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE