UPAŁ: sposoby na upały

Domowe sposoby na upały pozwolą ci przetrwać, gdy żar leje się z nieba. Jeśli zastanawiasz się, jak sobie poradzić z upałem, jak przetrwać upał, mamy kilka sprawdzonych sposobów. Podpowiadamy, jak skutecznie schłodzić organizm, a także jak bez pomocy klimatyzatorów zmniejszyć temperaturę w domu. Oto proste sposoby na upał.

Sposoby na upały przyniosą ulgę, gdy na dworze panują saharyjskie warunki. Warto wiedzieć, że w czasie upałów należy zadbać nie tylko o schłodzenie organizmu, lecz także pomieszczenia, w którym się przebywa. Wówczas będzie znacznie łatwiej znieść upały.

Sposoby na upały - jak sobie poradzić z upałem?

Najważniejsze podczas upałów jest to, aby nie odwadniać organizmu i ciągle uzupełniać go wodą. W tym celu można wykorzystać także inne napoje. Jednak zamiast polecanych wszędzie zimnych napojów warto zastosować starą żeglarską metodę. Podczas rejsów morskich czy nawet regat na jeziorach wielu z nich pije gorącą herbatę z solą. To niejedyne napoje, które ugaszą pragnienie w upalne dni. Należy pamiętać, że na odwodnienie i przegrzanie szczególnie narażone są małe dzieci, osoby starsze, przewlekle chorzy, oraz wszyscy z obniżoną odpornością.

Podczas upałów trzeba się także schłodzić. W idealnej sytuacji jesteśmy, jeżeli mamy klimatyzację —  należy jednak pamiętać o tym, żeby ustawić temperaturę na maksymalnie 5–7°C niższą, niż temperatura na dworze. Oprócz ochłodzenia się ważne jest także to, żeby nie narażać się na nagłe zmiany temperatury. Co jeśli nie mamy klimatyzacji? Na to też są sposoby.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.