Leczenie w SANATORIUM - kto może skorzystać?

Leczenie oferowane w sanatoriach - wody przesycone minerałami, lecznicze błoto i zabiegi rehabilitacyjne - świetnie wpływa na wiele dolegliwości. Kto i jak często może z nich korzystać w ramach NFZ?

Różne formy leczenia: sanatorium, szpital uzdrowiskowy

Szpital uzdrowiskowy: dla dorosłych (zwolnienie lekarskie) turnus trwa 21 dni lub 28 dni (w przypadku rehabilitacji uzdrowiskowej); dla dzieci od 3 do 18 lat – 27 dni.
Sanatorium uzdrowiskowe: dla dorosłych (konieczny urlop) turnusy jak wyżej; dla dzieci – 21 dni (3–6 lat tylko pod opieką osoby dorosłej, 16–18 lat wyłącznie w ferie i wakacje).
Leczenie ambulatoryjne: dla dorosłych (konieczny urlop) i dzieci trwa 6–18 dni zabiegowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Teresa
|

Oczekuję w kolejce do sanatorium, a teraz mój mąż dostał pracę legalną w Niemczech - czy w dalszym ciągu mogę skorzystać z sanatorium na takich samych warunkach? Byłam i dalej jestem ubezpieczona tam gdzie pracuje mój mąż.

fred
|

czy sanatorium jest tylko dla kobiet ze personel w nich jest damski, czzyzn peronel meski czy niemozna rozdzilic na damskie i meskie- i personel meski

KRYSTYNA
|

Po wypisaniu wniosku przez lekarza rejonowego w 2oo2 roku i złożeniu w ówczesnej tzw.
kasie chorych oczekiwałam na decyzje około 1 roku. Po roku otrzymałam informację
ze wniosek nie może być rozpoznany ponieważ kasy chorych przestały już istnieć i wniosek
należy ponownie przygotować i złozyć w NFZ. Kpina!!! W czasie mojej 52 letniej pracy
zawodowej korzystałam z sanatorium 2 razy.

Nowicjuszka
|

Kochani Bywalcy!
Właśnie dostałam skierowanie do sanatorium "Gryf" w Kamieniu Pomorskim. Będzie to mój pierwszy w życiu wyjazd sanatoryjny. Czy możecie mi powiedzieć coś bliżej o tym miejscu, bo informacje na stronie internetowej są oszczędne. A czytając opinie internautów o niektórych uzdrowiskach doszłam do wniosku, że można się nieźle "wpakować".
Nowicjuszka

Grażyna
|

Lubelski oddział działa tak jak inne województwa. Tam pracują odpowiedzialni ludzie i kiedy jest tylko możliwe każdego skierują. A wiadomo ze z pustego to i Salomon nie naleje wiec oni tez nie sa w stanie nikomu przyspieszyć.

Sonia
|

Własnie wrócilam z sanatorium w Dusznikach Zdroju Okres oczekiwania 15 miesięcy, Ale opłacalo sie czekać. Wspaniale sanatorium "MONIUSZKO " Wspaniałe wanunki, wspaniała opieka, dobre zabiegi i piękna okolica POLECAM !!!!

jolka
|

zastanawiam się czy osoby które są na wózkach to nie mają prawa do leczenia sanatoryjnego z NFZ bo kolejny raz dostałam odmowę a za pieniądze to można jechać to jest paranoja

wlodec5@o2.pl
|

Czekam na sanatorium 15 miesiąc. W zakładzie pracy wyrzucają nas na urlopy, a specyfika pracy też wymaga, aby ten urlop wybierać latem. Czyli jak mi NFZ łaskawie wreszcie przyśle ofertę to już nie będę miał urlopu.NFOZ nie interesuje to że w zakładzie musisz mieć zaplanowany urlop, a kiedy przyślą oferttę nie wiadomo. Te przydzielania powinny również być pod jakimś większym nadzorem i ulec poważnej reformie. Bo jednym mówi się o urlopie i czekają kilka lat a są tacy że jadą dwa razy w roku na to samo schorzenie.

jasmina50
|

Nalezę do Dolnośląskiego NFZ, oczekuję w kolejce już prawie 2lata. W międzyczasie nagle zachorowałam i miałam zabieg. Po leczeniu szpitalnym otrzymałam skierowanie do sanatorium( 3mies. po złożeniu wniosku)Skorzystałam z turnusu oczywiście. Nie wiem więc jak jest potraktowany złożony wcześniej wniosek? czy uległ przedawnieniu, czy wypadłam z kolejki?Czy muszę znowu jakiś określony przepisami okres odczekać. Rozumiem,ze nie mogę otrzymać 2 sanatoriów w krótkim czasie, niemniej jednak, nie chciałabym abym całkowicie wypadła z tamtej wcześniejszej kolejki. Jak to jest?

wiki
|

A co zrobić w sytuacji, kiedy złożony wniosek do sanatorium został zaakceptowany przez NFZ z wyznaczonym terminem, a w tym samym czasie kobieta zajdzie w ciążę? Ciąża jak mi wiadomo jest zupełnym przeciwwskazaniem, ale czy na pewno nie ma innego wyjścia jak zupełna rezygnacja z leczenia?