Jak obudzić erotyczne zmysły - recepta na urozmaicony seks i większe libido

2020-10-02 22:05

Nuda i banał zakradają się do sypialni niepostrzeżenie i zanim się zorientujesz, życie erotyczne przestaje dawać satysfakcję. Ale można to zmienić. Przeczytaj, jak rozbudzić erotyczne zmysły. Oto nasze sposoby na zwiększone libido i lepszy, bardziej urozmaicony seks.

Jak obudzić erotyczne zmysły - recepta na urozmaicony seks i większe libido
Autor: thinkstockphotos.com Próbuj nowych pozycji i pieszczot, to z pewnością poprawi jakość życia seksualnego.

Spis treści

 1. Większe libido - zerwij z rutyną
 2. Większe libido - wspomnień czar
 3. Dowiedz się jak zwiększyć libido [WIDEO]
 4. Większe libido - zmiana miejsca
 5. Kilka porad, jak obudzić zmysły

Ciągle w ten sam sposób odbywacie grę wstępną. W zbliżeniach nie ma już tyle namiętności co kiedyś. Chciałabyś to zmienić, ale boisz się śmieszności. Niepotrzebnie! Siła udanego współżycia tkwi również w spontanicznym reagowaniu na partnera, odkrywaniu na nowo swoich ciał i potrzeb. Seks powinien dawać radość, rozładowywać emocje i zbliżać was do siebie.

Większe libido - zerwij z rutyną

Przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka i niełatwo je zmienić. W sypialni chyba jeszcze trudniej niż gdzie indziej, ale warto się postarać. Od czego zacząć? Specjaliści podpowiadają, że od zmiany spojrzenia na życie erotyczne. W dobrym seksie nie ma nic gorszącego i grzesznego. Jeśli potrafisz rozmawiać o codziennych sprawach, zacznij też mówić o swoich potrzebach seksualnych.

To nie takie proste – pomyślisz. Rzeczywiście, na początku może być trudno, jeśli do tej pory ten temat nie pojawiał się w waszych rozmowach, a wszystko, czego doświadczaliście, odbywało się szybko, bez fantazji. Ale skoro chcesz, by było inaczej, musisz się przełamać.

Jeśli wspólnie przeżyte lata nie uwolniły was od wstydu i kochacie się tylko przy zgaszonym świetle, na początek zapal w sypialni świece. Nic się nie stanie, gdy wieczorem szepniesz partnerowi do ucha – mam ochotę na wspólną kąpiel. Nawet jeśli zachęta nie zadziała za pierwszym razem, nie dawaj za wygraną. Ponów propozycję następnego wieczoru. Zadziała! Żeńskie i męskie narządy płciowe na seksualne pobudzenie reagują wciąż tak samo. I tę stałość biologiczną organizmu możesz teraz wykorzystywać.

Ważne tylko, by forma współżycia odpowiadała i tobie, i twojemu partnerowi, by nie stawiała jednej ze stron w sytuacji uprzywilejowanej bądź – co najgorsze – nie upokarzała.

Większe libido - wspomnień czar

Czy pamiętasz, co podniecało twojego partnera i ciebie, gdy zaczynaliście wspólne życie? Może to widok niesfornego kosmyka włosów opadającego na czoło sprawiał, że twoje libido silniej się odzywało? Nie możesz sobie przypomnieć? Wspomnienia wrócą, jeśli będziesz chciała.

Zacznij od dyskretnej obserwacji swego mężczyzny. Patrz, jak reaguje, gdy otrzesz się o niego, jak muśniesz go ustami. Zapamiętaj te scenki. Musisz wyczuć sytuację, kiedy zacząć igraszki, jak stopniować napięcie i podniecenie, by nie wystraszyć partnera, że przejęłaś i w tej dziedzinie inicjatywę.

>>Nie przegap

Dowiedz się jak zwiększyć libido [WIDEO]

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 2 Seksualność

Większe libido - zmiana miejsca

Urozmaicanie seksu dostarcza nowych doznań. Jeśli bycie w sypialni kojarzy się z rutynowymi zachowaniami, wyjdźcie z niej. Może zmiana miejsca okaże się lekarstwem na dotychczasową nudę. Przecież kochać się można wszędzie, w kuchni, w łazience – pomysłów jest bez liku. Poza tym nowe miejsce podpowiada ciekawe rozwiązania. W ciasnej łazience czy pod prysznicem można się kochać w zasadzie tylko na stojąco. Jeśli do tej pory wybieraliście tylko klasyczną pozycję, będzie to spore urozmaicenie. Dodatkowych doznań dostarczy wykorzystanie do pieszczot ciepłej wody, płynu do kąpieli czy dobrze pieniącego się mydła. Nie odmawiajcie sobie eksperymentowania, oczywiście w granicach, które oboje akceptujecie.

Kilka porad, jak obudzić zmysły

Seks staje się o wiele atrakcyjniejszy, jeśli w czasie zbliżenia świadomie wykorzystuje się siłę zmysłów.

 • Wzrok – nawet niewielka zmiana wyglądu może się okazać ciekawa dla partnera. Podnieca to, co jest nowe. Ale nie stawaj przed swoim mężczyzną nago, bo w związku, nad którym zapanowała rutyna – może to podziałać aseksualnie. Jeśli do tej pory chodziłaś w mało atrakcyjnych piżamach, odrzuć je. Włóż krótką koszulkę lub tylko owiń się szalem po wyjściu z łazienki.
 • Słuch – słowa wypowiadane podczas gry wstępnej albo w trakcie zbliżenia mogą działać niezwykle pobudzająco. Nie wstydźcie się mówić o swoich pragnieniach i odczuciach. Głos niech będzie ściszony, zachęcający, pytaj też partnera o to, co czuje, czego pragnie.
 • Zapach – odgrywa niezwykle ważną rolę. Podniecenie mogą wywoływać nie tylko ulubione perfumy, ale też naturalny zapach ciała. Jak wykorzystać wrażliwe powonienie? Skrop ciało kilkoma rodzajami perfum i poproś partnera, by odszukał je na twoim ciele. Ten najbardziej podniecający mężczyznę nanieś na miejsce, do którego ma dotrzeć w chwili największego podniecenia.
 • Smak – tu bez obaw możesz wykorzystać klasykę – scenę z filmu „Dziewięć i pół tygodnia”. Przygotuj na wieczór drobne smakołyki, np. czekoladę, truskawki, oliwki. Zasłoń delikatnie partnerowi oczy apaszką. Wolno wkładaj do jego ust kawałeczki jedzenia. Niech odgaduje, co to jest. Od czasu do czasu poczęstunek zastąp pocałunkiem. Tak na nowo poznacie smak swoich ciał. Zamieniajcie się rolami w tej zabawie. Zaskakujcie się.
 • Dotyk – może zdziałać bardzo wiele. Zamiast gwałtownie przylgnąć do siebie, dotykajcie się delikatnie. Wykorzystujcie do tego piórka, kwiaty, używajcie zimnego i ciepłego powietrza wydychanego przez usta. Warto posłużyć się kostką lodu i tylko nią dotykać ciała partnera. To naprawdę bardzo seksowne przeżycie! Można też rozsmarować na ciele miód, sos czekoladowy, bitą śmietanę. Jak się później ich pozbyć, to już kwestia wyobraźni. Cokolwiek byście zrobili, przyprawi was o dreszcz rozkoszy.

Czytaj też: Top 10 zabawek erotycznych, które rozbudzą twoje życie seksualne

  miesięcznik "Zdrowie"