Fryzury intymne dla kobiet - 8 pomysłów [ZDJĘCIA]

2018-10-19 10:20

Fryzury intymne mogą przybierać najróżniejsze formy – od prostego paseczka aż po strzałki, serduszka i błyskawice. Brzmi infantylnie? W seksie nie chodzi przecież o bycie poważnym. A ciekawa fryzura w intymnym miejscu może przegnać nudę z sypialni i jeszcze bardziej nakręcić twojego partnera. Zobacz galerię zdjęć z pomysłami na fryzury intymne dla kobiet.

Fryzury intymne dla kobiet - 8 pomysłów [ZDJĘCIA]
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Jak zrobić fryzurę intymną?
  2. Dodaj trochę koloru

Wydawałoby się, że w erze depilacji brazylijskiej fryzury intymne to przeżytek – nic bardziej mylnego. Wygolenie fantazyjnego wzoru może być zaskoczeniem dla twojego partnera i wprowadzić trochę urozmaicenia do waszej sypialni, zwłaszcza jeśli dotąd usuwałaś włosy w całości lub ograniczałaś się do standardowego trójkąta.

Dowiedz się, jak zrobić fryzurę intymną i obejrzyj zdjęcia z pomysłami na ciekawe wzory.

Jak zwiększyć libido?

Jak zrobić fryzurę intymną?

Do zrobienia fryzury w intymnej wystarczy jednorazowa maszynka do golenia. Maszynki elektryczne i plastry z woskiem są mniej precyzyjne, zwłaszcza jeśli używasz ich samodzielnie. Wyjątkiem jest profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym, ale wówczas kosmetyczka nakłada wosk szpatułką i ma więcej wprawy, co pozwala na bardziej dokładną depilację.

Wykonując fryzurę intymną, zostawiamy tylko włosy na wzgórku łonowym. Te z tyłu i w okolicach warg sromowych golimy.

Jeśli planujesz wykonanie fryzury w domu, przedtem upewnij się, że twoje miejsca intymne są odpowiednio przygotowane do zabiegu.

  1. Mycie i peeling – dokładnie umyj okolice intymne, a następnie zrób delikatny peeling – pomoże usunąć martwy naskórek i zapobiegnie wrastaniu włosków po depilacji.
  2. Strzyżenie – jeśli włoski są długie, przytnij je za pomocą nożyczek. Dzięki temu maszynka nie będzie się tak szybko zapychać i nie zatniesz się. Będzie ci też łatwiej uzyskać precyzyjny kształt fryzury intymnej.
  3. Odkażanie – przed depilacją odkaź ostrza maszynki, np. spirytusem salicylowym.

Przystępując do zabiegu, rozprowadź na włosach żel do golenia. Maszynkę staraj się prowadzić z włosem i zachowaj ostrożność. Przy wygalaniu skomplikowanych wzorów bardzo łatwo o zacięcie się. Następnie zmyj żel i wytrzyj okolice intymne do sucha. Jeśli są widoczne niedociągnięcia, możesz wyrwać pojedyncze włoski pęsetą lub podciąć je nożyczkami.

Dodaj trochę koloru

Golenie i strzyżenie to nie wszystko - coraz popularniejsze jest farbowanie włosów łonowych. Do tego celu nie nadają się jednak zwykłe farby do włosów dostępne w sklepach, ponieważ mogą podrażniać delikatne okolice intymne.

Żeby uzyskać kolorową fryzurę „na dole”, należy wybierać farby przeznaczone specjalnie do włosów łonowych, np. Betty Beauty dostępne przez internet. Ewentualnie możesz sięgnąć po hennę - jednak w tym przypadku wybór kolorów jest mocno ograniczony i odpowiada tylko naturalnie występującym kolorom włosów. Profesjonalne farby do owłosienia łonowego występują w rozmaitych wariantach kolorystycznych: czerwonym, różowym, niebieskim, żółtym – dzięki temu możesz nadać swojej fryzurze intymnej jeszcze ciekawszy wygląd.

Czytaj też: Wybielanie odbytu - kontrowersyjny zabieg. Na czym polega?

Warto wiedzieć

Trend: VAJAZZLING, czyli ozdabianie wzgórka łonowego kryształkami

Vajazzling to przyozdabianie wzgórka łonowego brokatem i kryształkami. Wcześniej jednak trzeba wzgórek całkowicie wydepilować, najlepiej woskiem, aby włoski nie odrosły zbyt szybko. Błyszczące kryształki przykleja się do skóry za pomocą specjalnego kleju – po zabiegu utrzymują się do 3 dni. Po odpadnięciu można je umyć i z powrotem przykleić.

Vajazzling spopularyzowała amerykańska aktorka Jennifer Love Hewitt, która w jednym z wywiadów przyznała, że ozdabianie miejsc intymnych kryształkami Swarovskiego pomogło jej przetrwać trudne rozstanie z partnerem.