Darmowy środek na erekcję. Masz go w zasięgu ręki w domu

2023-11-21 12:06

O tym, że kwestia erekcji jest bardzo ważna, nie trzeba nikogo przekonywać. Liczba reklam środków na potencję potwierdza, że jest to temat cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem. Chociaż tabletki bywają pomocne, szczególnie doraźnie, ważne jest zadbanie o profilaktykę. Regularne praktykowanie tej metody sprawi, że problemy z potencją odejdą w niepamięć. Jak to możliwe?

Darmowy środek na erekcję. Masz go w zasięgu ręki w domu
Autor: GettyImages Darmowy środek na erekcję. Masz go w zasięgu ręki w domu

Naukowcy wspólnie sprawdzili, jak wesprzeć erekcję

Zwykle z wiekiem można zauważyć u mężczyzn spadek testosteronu. Ten z kolei przekłada się na spadek libido czy problemy z erekcją. Badacze z kilku ośrodków połączyli siły, aby wspólnie opracować sposób na erekcję, bez konieczności sięgania po tabletki.

Naukowcy z Baylor College of Medicine, Boston Scientific i Miller Scientific w USA zauważyli, że odpowiednie ćwiczenia, praktykowane 3 razy w tygodniu przez 30 minut mogą dać podobne rezultaty jak leki na potencję. Raport z badań opublikowano na łamach „The Journal of Sexual Medicine”.

Gabriela Oberbek wyznaje: „Seks tylko z miłości - jak kochasz to wchodzisz do łóżka”

Ćwiczenia na erekcję - tanie, skuteczne, bezpieczne

Pod lupę wzięto 11 badań z udziałem 1147 uczestników, w tym grup kontrolnych. Wyniki analiz można więc uznać za wiarygodne. Co istotne, korzystny wpływ proponowanych ćwiczeń na potencję, był niezależny od masy ciała i stanu zdrowia uczestników badania. Nie zauważono również, aby na efekty wpływały zażywane przez uczestników leki.

Zdaniem autorów badania, proponowane ćwiczenia na potencję, poza skutecznością, mają jeszcze jeden atut: są niedrogie. Kolejną korzyścią jest praktycznie brak skutków ubocznych.

- To czyni je idealną opcją leczenia z wyboru w przypadku trudności z erekcją, szczególnie dla pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą stosować leków – przyznał fizjolog Larry Miller z Miller Scientific, który uczestniczył w badaniu.

W dodatku, jak wykazali naukowcy, im większe problemy z erekcją badani zgłaszali na początku, tym lepsze były efekty na koniec badań.Jakie ćwiczenia są wskazane, aby pobudzić penisa do działania?

Wystarczy regularne 30 min. 3 razy w tygodniu ćwiczeń aerobowych. Wyniki będą podobne jak przy zażywaniu leków z sildenafilem (składnik m.in. popularnej Viagry) lub podobnymi środkami np. tadalafilem.

Dodatkową korzyścią płynącą z ćwiczeń jest poprawa krążenia krwi (co ma też przełożenie na ukrwienie penisa), obniżenie ciśnienia i zmniejszenie masy ciała. Czyli same zalety. 

CZYTAJ TEŻ: Odkryto nowy sposób na zaburzenia erekcji. Pomóc może popularny preparat na zmarszczki

Badanie to dostarcza lekarzom i pacjentom dowodów potrzebnych do ostatecznego zalecenia aktywności aerobowej w ramach leczenia zaburzeń erekcji – wyjaśnił wspominany już fizjolog Larry Miller.

Seksuolodzy nie od dziś zwracają uwagę, że dla osób, którym zależy na erekcji, priorytetem powinna być dbałość o układ krążenia, a to właśnie gwarantują regularne ćwiczenia fizyczne.