Co zrobić gdy pochwa jest za luźna? Sposoby na zmniejszenie pochwy

2018-08-31 16:29

Seks wam nie wychodzi, bo zamiast podniecającego tarcia odczuwacie zbyt duży luz? Zbyt luźna pochwa to nie jest coś, czego nie można poprawić. Gdy parametry pana są w normie – tzn. jego penis jest raczej gruby (długość nie ma nic do rzeczy w udanym seksie), a erekcje pełne, problem za szerokiej pochwy można rozwiązać kochając się w odpowiednich pozycjach, regularnie ćwicząc mięśnie Kegla lub poddając się zabiegowi waginoplastyki, który zwęzi pochwę.

Co zrobić gdy pochwa jest za luźna? Sposoby na zmniejszenie pochwy
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Dlaczego pochwa jest zbyt luźna?
  2. Zbyt luźna pochwa a seks - pomocne pozycje
  3. Sposób na luźną pochwę - ćwiczenia mięśni Kegla
  4. Waginoplastyka - zabieg zwężenia pochwy

Wydaje ci się, że twoja pochwa jest zbyt luźna i partner nie czerpie z waszych stosunków takich doznań jak kiedyś? Istnieje kilka technik seksualnych, dzięki którym oboje zaczniecie odczuwać więcej przyjemności podczas zbliżenia.

Wszystko o kobiecym orgazmie

Dlaczego pochwa jest zbyt luźna?

Zbyt luźna pochwa może być efektem kilku porodów (częściej ta dolegliwość dotyczy wieloródek), szczególnie jeśli dzieci były duże. Pochwa zbudowana jest co prawda z bardzo rozciągliwych mięśni, jednak po kilku porodach i wraz z upływem lat – także te mięśnie tracą na sprężystości. Zbyt luźną pochwę może także mieć kobieta, która uprawia fisting, jedną z kontrowersyjnych technik seksualnych polegającą na penetracji pochwy (lub odbytu) całą dłonią partnera. Częste uprawianie fistinigu nie pozostaje obojętne dla mięśni pochwy, które co prawda słyną z rozciągliwości, jednak nie powinny stale być poddawane ekstremalnym próbom.

Zbyt luźna pochwa a seks - pomocne pozycje

Jednym z tajników udanego seksu jest dopasowanie do siebie pochwy i penisa – tak jak dłoni do rękawiczki. Wiadomo, że musi być poślizg, ale by partnerzy odczuwali przyjemność, powinni się czuć… Dlatego natura dała kobiecie możliwość zaciskania mięśni pochwy na męskim członku. Panie z „luzami” powinny uprawiać seks z partnerem w pozycjach bocznych lub tylnych, które zwiększają spektrum doznań partnera. Temu by nie czuł on luzu, sprzyjają też pozycje, w których partnerka ma nogi razem, a nie rozłożone. To także ułatwia jej zaciskanie mięśni na penisie partnera. Dzięki stosowaniu odpowiednich pozycji jakość seksu par, w których pani jest nieco luźniejsza, może ulec znaczącej poprawie.

Sposób na luźną pochwę - ćwiczenia mięśni Kegla

Jednym ze sposobów na poprawienie elastyczności mięśni pochwy i sprawienie, by była ciaśniejsza, są ćwiczenia mięśni Kegla. Zalecane są kobietom w ciąży, by ich narządy rodne zachowały sprężystość, a także kobietom po porodzie, by ich rozciągnięta w trakcie akcji porodowej pochwa szybciej doszła do siebie. Ale prawdą jest, że te ćwiczenia  powinna systematycznie wykonywać każda kobieta. Sprzyjają one bowiem nie tylko poprawie życia intymnego, ale też wpływają na działanie mięśni odpowiedzialnych za trzymanie moczu. Warto przypomnieć, że jedną z powszechniejszych dolegliwości kobiecych jest nietrzymanie moczu, a ćwiczenia mięśni Kegla są w znacznym stopniu pomocne w profilaktyce tej przypadłości. Ćwiczenia mięśni Kegla nie wymagają żadnych przyrządów, wystarczy systematyczność.

Zbyt luźne mięśnie pochwy można także ćwiczyć używając kulek gejszy, które wkładać należy do pochwy wtedy, gdy mamy zamiar się poruszać – np. podczas sprzątania czy innych drobnych prac, a nawet spaceru. Nie należy ich mieć w pochwie dłużej niż 2-3 godziny, ale już to wydatnie sprzyja ćwiczeniu mięśni dna miednicy.

Czytaj też: Sposób na odzyskanie dziewictwa

Waginoplastyka - zabieg zwężenia pochwy

Gdy wasze życie seksualne nadal jest mało satysfakcjonujące dla obojga przez zbyt luźne mięśnie pochwy, można zdecydować się na plastykę pochwy, czyli zabieg waginoplastyki. Polega on na wycięciu fragmentu pochwy i ponownym zszyciu (podobnie jak przy nacięciu krocza podczas porodu). Zabieg nie jest zbyt skomplikowany, kobiety szybko dochodzą po nim do formy, a ich życie seksualne zdecydowanie na nim zyskuje. Co więcej, decydując się na waginoplastykę można poprosić lekarza, by lepiej wyeksponował punkt G znajdujący się w pochwie, dzięki czemu zabieg będzie sprzyjał nie tylko doznaniom partnera, ale także kobiety.

Istnieje też metoda laserowego zwężenia pochwy. Jest mniej inwazyjna niż operacja, jednak to lekarz ostatecznie podejmuje decyzję, który sposób u danej pacjentki przyniesie najlepsze rezultaty. Laserowe zwężenie pochwy polega na skierowaniu światła lasera na jej ścianki, wskutek czego podgrzane włókna kolagenowe kurczą się. Pochwa staje się ciaśniejsza, co poprawia doznania seksualne.