Sztuka pocałunku według Kamasutry

2017-12-11 16:39 Lena Janicka

Zmysłowy pocałunek, pełen pasji i namiętności to sztuka, którą posiadły tylko niektóre pary. Aby nauczyć się perfekcyjnie całować, warto sięgnąć do najstarszego źródła sztuki miłosnej, czyli Kamasutry. Księga miłości szczegółowo opisuje, jak się całować, by wzbudzić w partnerze pożądanie. Wykorzystaj te niezawodne techniki pocałunku i stań się mistrzem całowania.

Pocałunki stymulują zmysł dotyku, smaku i powonienia, inspirując silne emocje. Autor Kamasutry, Watsjajana, uważa pocałunki za odrębną formę sztuki i opisuje szczegółowo ich rodzaje, zależnie od okazji – mogą być to lekkie, niemal przypadkowe muśnięcia warg lub głębokie, penetrujące, podczas których para kochanków pozostaje w długim, namiętnym uścisku.

Pocałunek skośny

Dla kobiety: Ułóż dłoń na karku partnera, by przysunąć jego usta do swoich. Jest to naturalny, łagodny i wstępny pocałunek, podczas którego twarze kochanków są ustawione wobec siebie pod lekkim kątem w wygodnej pozycji.

Dla mężczyzny: Aby pocałunek spełnił swoje zadanie, musi być na tyle lekki, by każde z kochanków mogło swobodnie poruszać wargami. Być może twoja kobieta będzie zaciskała usta, by po chwili je rozluźnić. Takie ruchy warg zasygnalizują jej erotyczną reakcję na ciebie, a tym samym zaczną rozpalać ogień twojej namiętności.

Dla kobiety: Twój kochanek, całując cię, może przechylić głowę w jedną stronę (tak, że jego policzek będzie naciskał na twój), po czym odchyli ją powrotem (dzięki czemu jego wargi ponownie nakryją twoje). Ten zmysłowy ruch powoduje uczucie intymności.

Pocałunek odwrócony

Taki pocałunek powinien być stosowany przez wyższego partnera, zazwyczaj mężczyznę. Przytrzymaj podbródek kochanki i odwróć jej twarz ku sobie. Używaj tego rodzaju pocałunku podczas stosunku w pozycji twarzą w twarz.

Dla mężczyzny: Całuj swoją kochankę delikatnie i próbuj się dostroić do jej reakcji. Jeśli zarzuci ci ręce na szyję, będzie to oznaczać, że postępujesz właściwie i możesz ją całować z większą siłą i namiętnością.

Dla kobiety: Jeśli, podobnie jak wiele innych kobiet, uznasz taki pocałunek za bardzo seksowny, ten romantyczny dotyk rozpali twoją namiętność. Jeśli jednak poczujesz się lekko spanikowana taką manipulacją, oprzyj dłonie na klatce piersiowej kochanka, tworząc barierę i pokazując tym samym, że powinien przesunąć się i przyjąć inną pozycję.

Pocałunek poziomy

W tym pocałunku wasze twarze znajdują się na jednym poziomie, tak więc penetracja językiem jest niewygodna. To łagodny sposób okazania uczucia i wyrażenia pożądania.

Dla mężczyzny i dla kobiety: Nie obawiajcie się przedłużania tego pocałunku. Daje on poczucie swobody i intymności poprzedzającej przejście do dalszych działań. Jeśli odczuwacie go w naturalny sposób, przejdźcie od tego niewinnego pocałunku do bardziej erotycznych pieszczot.

Pocałunek gwałtowny

Ten pocałunek powinien być częściej włączany w grę miłosną. Jedno z kochanków przytrzymuje dolną wargę drugiego, dotyka jej językiem i całuje „z wielką siłą”.

Dla mężczyzny: Ten zdecydowanie erotyczny i intensywny pocałunek może być stosowany jako preludium do głębokiego całowania – jako rodzaj „gry z wargami”. Patrz w oczy swojej kochanki, uciskając jej dolną wargę, by zwiększyć jej namiętność i zasygnalizować uwolnienie swego hamowanego pożądania.

Dla kobiety: Pocałunek ten jest na tyle lekki, by wynikał z twojego bezpośredniego instynktu, jednak bez szkody dla waszego związku. To poczucie bezpieczeństwa może być pomocne w przypadku poznawania nowego kochanka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
bezimienna
|

mmmmmm ^^ xd