10 korzyści zdrowotnych wynikających z odstawienia alkoholu

2021-09-14 10:33
Odstawienie alkoholu
Autor: Getty Images

Nie ma nic złego w wypiciu lampki wina do obiadu czy butelki piwa z przyjaciółmi. Jednak regularne sięganie po alkohol i jego nadużywanie może mieć poważny, negatywny wpływ na zdrowie. Jeśli wydaje ci się, że tak jest w twoim przypadku, być może nadszedł czas, aby zrobić coś dla siebie i zrezygnować z trunków wysokoprocentowych?

Różni ludzie mają różne poziomy tolerancji alkoholu. Wszystko jest w porządku, jeśli znasz swoje granice i wiesz, kiedy przestać pić. Ale jeśli ludzie wokół ciebie zaczynają wyrażać zaniepokojenie tym, ile pijesz, wstydzisz się swoich nawyków związanych z piciem lub jeśli zauważyłeś ostatnio, że twoje zdrowie się pogarsza, być może nadszedł czas, aby wprowadzić pewne zmiany. 

Zdaniem eksperta: Czy alkohol tuczy?

Rezygnacja z picia alkoholu może przynieść wiele pozytywnych skutków dla Twojego ciała i umysłu. 

Oto 10 korzyści zdrowotnych wynikających z odstawienia alkoholu

Pamiętaj, że jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy w wyjściu z nałogu picia, wiedz, że wiele osób i organizacji jest chętnych do pomocy. Nie musisz przechodzić przez ten proces sam. Z pewnością będziesz zadowolony, że wytrzymałeś, gdy odczujesz wszystkie zmiany w swoim ciele i umyśle!

Wirtualny alkomat - skorzystaj z kalkulatora promili

Krok 1 z 3, podaj swoje informacje

18-99 lat
cm
kg
Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.