Choroby nowotworowe kontra serce. Czas na Toruńskie Spotkania Kardio-Onkologiczne

2023-10-05 12:56

O tym, że terapia przeciwnowotworowa, choć skuteczna, może być niebezpieczna dla układu sercowo- naczyniowego, wciąż mówi się za mało. Dlatego już 14 października odbędą się Toruńskie Spotkania Kardio-Onkologiczne. Ich celem będzie omówienie kwestii stałego nadzoru kardiologicznego w przypadkach kiedy w grę wchodzi leczenie raka, które często jest bardzo obciążające dla całego organizmu. Patronem medialnym wydarzenia jest Poradnik Zdrowie.

Choroby nowotworowe kontra serce. Czas na Toruńskie Spotkania Kardio-Onkologiczne
Autor: Toruńskie Spotkania Kardio-Onkologiczne

Nowotwory kontra serce? Nauka nie daje za wygraną

Choroby onkologiczne to schorzenia, które dotykają wielu pacjentów. Onkologia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, której rozwój sprawia, że nowotwory obarczone dotychczas złym rokowaniem, można lepiej i skuteczniej leczyć, co wydłuża życie pacjentom onkologicznym. To bardzo dobra informacja.

Wielu z chorych onkologicznych cierpi na schorzenia kardiologiczne. Pacjenci ci wymagają sprawnej diagnostyki oraz optymalizacji leczenia kardiologicznego, co powinno być prowadzone równolegle z diagnostyką onkologiczną – stwierdza prof. dr hab. n. med. Przemysław Leszek

Kompleksowa opieka chorych na nowotwory? Weź udział w spotkaniu specjalistów

Coraz częściej lekarze specjaliści mówią o konieczności opieki kompleksowej kardio-onkologicznej nad pacjentami z chorobami nowotworowymi. Już 14 października 2023 r. w Toruniu odbędą się Toruńskie Spotkania Kardio-Onkologiczne, które będą miejscem spotkania lekarzy, z ekspertami z dziadziny onkologii i kardio-onkologii. Organizatorzy liczą, że staną się one okazją do wzajemnego korzystania z bogatej wiedzy oraz doświadczeń wykładowców i uczestników.

Więcej informacji o konferencji: https://torun-kardio-onkologia.pl/