Znany prezenter o depresji: "Przestałem jeść, ważyłem 65 kg"

2022-02-23 8:15

Bartek Jędrzejak, prezenter stacji TVN opowiedział o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym. Choć na co dzień można zobaczyć w telewizji jego radosną i pogodną twarz wyznał, że zmaga się z depresją, lękiem i myślami samobójczymi.

Bartek Jędrzejak
Autor: Instagram

Bartek Jędrzejak został ambasadorem 14. edycji kampanii "Nie oceniam. Akceptuję", która rusza właśnie dziś, 23 lutego w związku z Dniem Walki z Depresją. 

Poradnik Zdrowie: depresja

— Przestałem jeść, schudłem, ważyłem 65 kg, a wszyscy mówili "jak ty świetnie wyglądasz, ale masz takie smutne oczy" — mówił w rozmowie z magazynem "Viva". Przyznał również, że jego stan psychiczny był na tyle ciężki, że przygotowywał się na to, że coś mu się stanie we śnie.

— Mam ogromny szacunek dla Jarosława Gowina, który oficjalnie powiedział, że swój udział w polityce przypłacił depresją. Powiedziałem, że pokonałem depresję, ale wspieram wszystkich, którzy mają ten problem. To był taki mój coming out — mówił Jędrzejak.

Prezenter wyznał, że bywały w jego życiu chwile, kiedy bał się wychodzić z domu, a droga do łazienki czy wykonanie podstawowych czynności było ogromnym wyzwaniem. Miewał napady lękowe, prawie przestał jeść.