Zbigniew Ziobro ma raka. "Walczy z nowotworem złośliwym"

2023-12-15 9:56

Zbigniew Ziobro znalazł się w ostatnich dniach w centrum uwagi mediów. "Super Express" ujawnił niepokojące informacje dotyczące jego zdrowia. Polityk toczy walkę z wyjątkowo podstępną chorobą. Na co choruje znany polityk.

Zbigniew Ziobro ma raka. Walczy z nowotworem złośliwym
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro ma raka. "Walczy z nowotworem złośliwym"

Przez ostatnie kilka dni w mediach pojawiają się doniesienia dotyczące stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry. Szef Suwerennej Polski nie był obecny w Sejmie w ciągu tego tygodnia, nie uczestniczył w głosowaniach ani nie pojawił się podczas wystąpień Mateusza Morawieckiego i Donalda Tuska. "Super Express" poznał szczegóły nieobecności byłego ministra sprawiedliwości. Okazuje się, że powodem tej sytuacji jest stan zdrowia Ziobry, który toczy walkę z podstępną chorobą.

Poradnik Zdrowie: chemioterapia

Zbigniew Ziobro choruje na raka

Nieobecność Zbigniewa Ziobry w Sejmie wzbudziła wiele pytań. Od momentu jego ostatniego wystąpienia w listopadzie nie pojawił się na ważnych obradach parlamentarnych. Plotki o problemach zdrowotnych stały się coraz głośniejsze, a "Super Express" dotarł do informacji, że polityk zmaga się z bardzo poważnym nowotworem złośliwym.

- Jak usłyszeliśmy od bliskiego współpracownika polityka, Ziobro walczy z nowotworem złośliwym, a rokowania są trudne. - pisze "Super Express".

Zbigniew Ziobro zmaga się z rakiem. Co wiemy?

Niestety, perspektywy w walce z tą chorobą są niepewne. Jak wyjaśnia źródło bliskie politykowi, typ nowotworu, który go dotknął, rozwija się w organizmie przez wiele lat, często bez wyraźnych objawów, co sprawia, że diagnoza jest trudna.

- Ten typ raka, który dopadł Zbigniewa Ziobrę, potrafi niezauważalnie rozwijać się w organizmie całymi latami i długo nie daje specyficznych symptomów, które można wcześniej trafnie zinterpretować - mówi cytowany przez serwis bliski współpracownik polityka.

Choroba ta objawia się między innymi problemami z głosem, takimi jak chrypka, kaszel, trudności z połykaniem, oraz bólami w okolicy klatki piersiowej. Niestety, jej rozwijanie się jest ukryte i często diagnozuje się ją już w zaawansowanym stadium. Już podczas ostatniego wystąpienia w Sejmie w listopadzie można było zauważyć, że Zbigniew Ziobro miał problemy z mówieniem i chrypę. Po postawieniu diagnozy lekarze zalecili natychmiastowe podjęcie intensywnej terapii, co wiązało się z koniecznością długotrwałego leczenia szpitalnego i wyłączenia z życia politycznego.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki