Zbigniew Ziobro jest bardzo chory. "Poważne problemy”

2023-12-14 12:13

Zbigniew Ziobro boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Na tyle poważnymi, że polityk musi na kilka miesięcy wycofać się z życia publicznego, a obowiązki prezesa w jego partii przejmie Patryk Jaki. Niepokojące wieści o zdrowiu lidera Suwerennej Polski.

Zbigniew Ziobro jest bardzo chory. Poważne problemy”
Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro jest bardzo chory. "Poważne problemy”

W ostatnim czasie Zbigniew Ziobro, znany polityk i były minister sprawiedliwości, wycofał się z aktywności publicznej, co wywołało liczne spekulacje. Jego nieobecność w Sejmie podczas kluczowego głosowania nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego 11 grudnia wzbudziła zaniepokojenie. Portal Gazeta.pl donosi, że powodem tej sytuacji są poważne problemy zdrowotne polityka.

Poradnik Zdrowie: leczenie bólu przewlekłego

Zbigniew Ziobro jest poważnie chory

Niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Ziobry zaczęły pojawiać się po jego emocjonalnym wystąpieniu w Sejmie. Jego dalsza nieobecność w kluczowych wydarzeniach politycznych stała się przedmiotem obserwacji i komentarzy. Zbigniew Ziobro sam potwierdził, że jego zdrowie stało się przyczyną braku udziału w życiu publicznym, choć nie ujawnił szczegółów swojego stanu.

- Proszę wybaczyć, ale nie odpowiem. Podkreślam, że gdybym mógł być w Sejmie, zagłosowałbym tak samo, jak moi koledzy z Suwerennej Polski i całej Zjednoczonej Prawicy – mówi Ziobro w rozmowie z tygodnikiem do „Do Rzeczy”.

Na co choruje Zbigniew Ziobro?

Według doniesień Gazeta. pl, sytuacja zdrowotna lidera Suwerennej Polski jest poważna. Media, z szacunkiem dla prywatności Ziobry i jego rodziny, powstrzymały się od publikowania dokładniejszych informacji.

- Bardzo poważne problemy zdrowotne Zbigniewa Ziobry wymusiły zmianę w jego partii, Suwerennej Polsce. Obowiązki prezesa przejął Patryk Jaki. Czasowo - do momentu powrotu byłego ministra sprawiedliwości do aktywności. To pierwsze polityczne skutki tego, że z powodów zdrowotnych Zbigniew Ziobro będzie wyłączony z działalności publicznej przez najbliższe miesiące – napisał jeden z dziennikarzy na Twitterze.

Obecnie wiadomo, że Zbigniew Ziobro nie jest w stanie pełnić swoich obowiązków jako szef partii. Jego funkcję tymczasowo przejął Patryk Jaki. Nie jest jasne, kiedy były minister sprawiedliwości powróci do aktywnej roli w polskiej scenie politycznej.

Troska o zdrowie Ziobry wywołuje reakcje wśród polityków i obserwatorów sceny politycznej, a jego nieobecność jest odczuwalna na forum Sejmu. Cała sytuacja podkreśla, jak ważną postacią jest Ziobro w polityce polskiej.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki