Zasiłek opiekuńczy do końca roku szkolnego!

2020-05-25 15:49 Magda Mazurek

Trwają prace legislacyjne nad przedłużeniem zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do lat 8. Popularnie nazywana "opieka" miałaby być przedłużona do 28 czerwca.

Wiceminister resortu rodziny Stanisław Szwed poinformował, że prace legislacyjne mające przedłużyć zasiłek opiekuńczy dla rodziców trwają w najlepsze. Okazuje się, że przedłużenie może dotyczyć całego roku szkolnego - rodzice będą mogli przebywać na "opiece" do 28 czerwca. 

Czytaj też: Przedszkole z koronawirusem! Dzieci w kwarantannie

Z dodatkowego zasiłku mogą, tak jak poprzednio, skorzystać rodzice i opiekunowie, którzy nie mogą posłać dzieci do placówek opiekuńczych z powodu zamknięcia tych placówek w związku z epidemią, ale także rodzice i opiekunowie, którzy pomimo otwarcia takiej placówki nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka.

Do tej pory mówiło się, że zasiłek będzie przedłużony tylko do 14 czerwca.  - Jednocześnie rozporządzenie to daje upoważnienie Radzie Ministrów, aby można było rozszerzyć przyznawanie zasiłku opiekuńczego o kolejne miesiące. W przypadku wakacji chodziłoby o żłobki i przedszkola - tłumaczył Szwed w rozmowie z Polsat News.

Rozporządzenie ma wejść w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od 25 maja 2020 r.

Ci, którzy do pracy muszą wrócić - mają taką możliwość. Przedszkola, żłobki i szkoły działają - opieka dla dzieci jest zapewniona przy jednoczesnym zachowaniu reżimu sanitarnego. 

Polecamy: Minister: Nauczycieli badać nie będziemy. Nie ma takiej potrzeby!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE