Minister: Nauczycieli badać nie będziemy. Nie ma takiej potrzeby!

2020-05-25 15:21 Magda Mazurek

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski nie widzi potrzeby, by badać nauczycieli w kierunku zakażenia koronawirusem. Czy słusznie? Pierwszy przypadek zamkniętej placówki właśnie z powodu koronawirusa już mamy.

Wiele mówi się o testowaniu nauczycieli w kierunku zakażenia koronawirusem. Jednak ministerstwo nie uważa tego za konieczne. - Nie widzę takiej potrzeby - powiedział Piontkowski w Polsat News - Zarówno nauczyciele, jak i dzieci nie mogą zdradzać objawów epidemicznych, jeśli biorą udział w zajęciach. Powinna być badana temperatura, co jest standardową czynnością pojawiającą się w innych miejscach. Nikt nie bada urzędników, pracowników placówek handlowych, gdzie styczność jest większa.

Zdaniem ministra edukacji narodowej badania w Łodzi nie były rzetelne. - Moim zdaniem te dane są bardzo nierzetelne. Część samorządów nie chce otwierać placówek wychowawczych nie pytając rodziców o zdanie - stwierdził. Przypominamy: Przedszkolanki zakażone koronawirusem. Nawet 14 proc. z podejrzeniem COVID-19

 A jak powinni zabezpieczać się rodzice i pracownicy szkół?  - Rodzic powinien mieć osłonę nosa i ust, jeżeli wejdzie do szkoły czy przedszkola, powinien zdezynfekować ręce. Już w trakcie lekcji środki zabezpieczające nie są potrzebne - powiedział minister.

Przypominamy, że od 25 maja uczniowie klas I-III powrócili do szkół. I nie tylko oni - dostępne są także konsultacje dla ósmoklasistów. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE