Youtuber nagrał przez przypadek własny zawał. "Myślałem, że umieram"

2023-01-13 16:36

Youtuber i influencer Alain Bruno dostał zawału podczas kręcenia filmiku. Wyznał, że była to najstraszniejsza rzecz, jaka mu się przydarzyła w życiu. Postanowił udostępnić nagranie, by pokazać swoim fanom, że do ataku serca może dojść całkiem niespodziewanie. "Bolało mnie i panikowałem" - wyznał.

Alain Bruno
Autor: YouTube Youtuber nagrał przez przypadek własny zawał. "Myślałem, że umieram"

Alain Bruno znany jest w sieci jako youtuber i influencer, który promuje zdrowy styl życia. Regularnie udostępnia filmiki na temat zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Podzielił się też dość szokującą historią, która wydarzyła się w 2015 roku.

Poradnik Zdrowie: zawał serca

"Bolało mnie i panikowałem"

W nowym filmiku chciał przekazać swoim fanom, że ostatnio wystąpiły u niego dziwne objawy. Podczas kręcenia mężczyzna dostał zawału serca. Kamera, która była włączona, zarejestrowała, co działo się z nim w tej sytuacji zagrażającej bezpośrednio życiu. Nie był w stanie wykrztusić z siebie więcej niż kilka pojedynczych słów, a później położył dłoń na sercu. Widać było, jak zwijał się z powodu przeszywającego bólu.

"Bolało mnie i panikowałem. Myślałem, że umieram" – napisał Bruno. Na szczęście mógł liczyć na szybką pomoc współlokatora, który akurat wrócił wcześnie do domu. Natychmiast wezwał karetkę. Jak dodał, teraz musi uważać na siebie do końca życia, bo w jego rodzinie występują choroby serca.

"To najstraszniejsza rzecz, jaka mi się przytrafiła. Od kilku dni mam dziwne objawy, a dzisiaj podczas ćwiczeń do nowego filmu, okazało się, że zwiastowały zawał serca" – tak później Alan opisał całe zdarzenie.

Internauci dziękują za to nagranie

Mimo trudnego doświadczenia mężczyzna postanowił opublikować ten filmik na YouTube, aby uzmysłowić innym, że nie należy bagatelizować żadnych objawów. Bo zawał serca może dopaść znienacka w różnych okolicznościach, w przypadku Alana było to w wannie.

Filmik został wyświetlony ponad cztery miliony razy. Pod nim posypała się fala komentarzy. Jeden z internautów napisał, że każdy może nauczyć się czegoś z doświadczenia Alaina. "To doskonały przykład, aby nie bać się, dzwonić na numer alarmowy, jeśli pojawią się niepokojące objawy" – dodał. Inni podziękowali youtuberowi za to, że podzielił się z nimi tym trudnym doświadczeniem. 

Brytyjska ochrona zdrowia NHS  (ang. National Health Service) donosi, że do typowych objawów zawału serca zalicza się ból w klatce piersiowej, duszność, zawroty głowy oraz nadmierne pocenie się lub oblewanie zimnymi potami.