Waginalia - czym są? O co chodzi?

2020-06-15 7:38 Magda Mazurek

Waginalia - słyszeliście kiedyś o czymś takim? Znany psycholog wytłumaczył to pojęcie.

Seksuolog i psychoterapeuta Andrzej Gryżewski był gościem Dzień Dobry TVN. Opowiedział tam o poważnym problemie, z jakim mierzą się pary - mowa o braku seksu.

Relacje, w których życie seksualne nie istnieje, nazywane są białymi związkami i wbrew pozorom jest ich bardzo dużo. Polecamy: Białe małżeństwo: na czym polega i jakie są jego przyczyny? Jak zawrzeć białe małżeństwo?

- Ja znam rekordzistę, który nie uprawiał seksu 26 lat - powiedział terapeuta w programie.

Co takie pary powinny zrobić ze swoim problemem? Okazuje się, że część trafia na terapię, a część nie widzi w tym nic dziwnego. Po prostu - żyją bez seksu. I nie jest to dla nich problemem, ponieważ funkcjonują normalnie, a relacja przebiega pozytywnie - para dogaduje się, ma wspólne pasje, miło spędza czas. 

I tu pojawiają się waginalia

- Dopóki kobieta nie pójdzie na tzw. waginalia jest wszystko dobrze, a po takim spotkaniu często zaczynają się problemy - dowiedzieliśmy się. - To spotkanie z koleżankami - wino i rozmowy o seksie. Uczestniczki waginaliów dzielą się swoimi doświadczeniami.

Bardzo często podczas takich rozmów do kobiety dociera, że seks jest jednak ważnym elementem w związku i trzeba seks uprawiać. W końcu koleżanki to robią...

- To jest moment, kiedy któreś z partnerów białego związku pragnie coś zmienić w relacji. Para ląduje najczęściej u specjalisty, który pomaga im zmierzyć się z problemem - powiedział psycholog. 

Polecamy: Prof. Lew-Starowicz: Uprawiajmy seks, bo wzmacnia odporność

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.