W ponad rok zrzuciła 50 kilogramów. "Mówili, że nie mam szans schudnąć samodzielnie''

2023-03-29 11:53

Katarzyna Kucewicz schudła 50 kilogramów w zaledwie 16 miesięcy. "Lekarze mówili, że nie mam szans schudnąć samodzielnie'' - wyznała. Jak udało jej się osiągnąć ten spektakularny sukces?

W ponad rok zrzuciła 50 kilogramów. Mówili, że nie mam szans schudnąć samodzielnie''
Autor: instagram.com/psycholog_na_insta W ponad rok zrzuciła 50 kilogramów. "Mówili, że nie mam szans schudnąć samodzielnie''

Katarzyna Kucewicz jest ekspertką z zakresu zdrowia psychicznego. Jako autorytet w tej dziedzinie często publicznie omawia zagadnienia psychologiczne. Niedawno pojawiła się w mediach w nieco innym charakterze. Tym razem zdecydowała się opowiedzieć sobie o swojej walce z otyłością

Gadaj Zdrów: Prof. Tarnowski: "Ludzie nie rozumieją, że skoro otyłość jest śmiertelna, to i leczenie nie jest lekkie"

Kasia Kucewicz schudła 50 kilogramów w 16 miesięcy

Wszystko zaczęło się rok temu. To właśnie wtedy Kasia Kucewicz postanowiła rozprawić się z nadprogramowymi kilogramami i zmienić swoje życie raz na zawsze. Problem otyłości towarzyszył jej od dzieciństwa. Niejednokrotnie z tego powodu musiała mierzyć się z przykrymi reakcjami obcych osób. 

Nie było to jej pierwsze podejście do odchudzania. Już wcześniej próbowała pozbyć się nadwagi, ale bezskutecznie. Tym razem było jednak inaczej. 1 stycznia 2022 roku w ramach postanowienia noworocznego podjęła decyzję, że pora zawalczyć o swoje zdrowie. Zdecydowała, że w tym celu skorzysta ze wsparcia specjalistów. 

- To było takie postanowienie noworoczne, pierwsze, które mi w życiu wyszło. [...] W którymś momencie pomyślałam, że chciałbym się zmienić. […] Zawsze będę bodypositive i ja uważam, że każde ciało może być piękne, w każdym rozmiarze i ja uważam, że byłam piękna też, jak byłam taka większa – tłumaczyła psycholożka w jednym z wywiadów.

Lekarze nie dawali jej szans na samodzielne zrzucenie wagi

Kasia wspominała, że lekarze nie widzieli cienia szansy na to, by samodzielne osiągnęła sukces. Zaproponowano jej nawet operację bariatryczną, ale odmówiła. Uznała, że wszystko zaczyna się w głowie i postanowiła, że na początek schudnie 10 kilogramów. Nawet nie oczekiwała rezultatów, jakie przyszły w ciągu zaledwie 16 miesięcy.

- Ja zawsze próbowałam redukować wagę na własną rękę, jakimiś dietami z Internetu, poradami koleżanek [...] Tym razem stwierdziłam, że muszę się tym zająć na poważnie: poszłam do lekarza, do diabetologa, do dietetyczki. Za moim sukcesem stoją świetne kobiety, które mi pomogły – wyznała Kasia Kucewicz.

Sukces metamorfozy Kasi Kucewicz

Psycholożka przestrzega zdrowej diety, dodatkowo ćwiczy pilates i przyjmuje leki na insulinooporność. To dzięki temu utracone kilogramy do niej nie powróciły. Kasia zauważyła, że największym zaskoczeniem była dla niej zmiana stosunku do jedzenia.

- Dla mnie zmiana mentalna jest absolutną podstawą. [...] Zauważyłam, że jedzenie przestało mieć dla mnie walor emocjonalny [...] Teraz wiem, że mogę się nagradzać w inny sposób […] Lekarze mi mówili, że nie mam szans schudnąć samodzielnie – podsumowała.