Trujące przyprawy - jeśli je kupiłeś przed świętami - uważaj!

2020-12-01 18:39 Magda Mazurek

GIS wycofał z obrotu dwie trujące przyprawy - jedną zawierającą sezam, natomiast drugą przeznaczoną do dań kuchni meksykańskiej. Wykryto w nich tlenku etylenu, bardzo szkodliwą dla zdrowia substancję.

Główny Inspektorat Sanitarny bardzo uważnie kontroluje żywność dopuszczoną do sprzedaży w Polsce. Tym razem zdecydował o wycofaniu ze sprzedaży produktów, w których wykryto tlenek etylenu. To substancja szkodliwa dla zdrowia, której dodawanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.

Wycofane produkty:

  • Makro Chef Przyprawa do Kuchni Meksykańskiej 165g, o numerze partii L369533 i dacie trwałości 08.06.2023,
  • Makro Chef Sezam jasny 900g, numer partii L367099, data ważności 08.04.2023.

Firma odpowiedzialna na produkcję i sprzedaż, czyli MAKRO Cash and Carry Polska S.A. niezwłocznie podjęła działania mające na celu usunięcie sezamu i przyprawy meksykańskiej z obrotu.

Jak informuje GIS: "Po otrzymaniu informacji od swojego dostawcy, 4 listopada br., rozpoczęła procedurę wycofania produktu z obrotu handlowego. Przedsiębiorstwo wysłało także powiadomienie do hal zlokalizowanych na terenie kraju oraz klientów, którzy zakupili kwestionowane produkty oraz poinformowało o możliwości ich zwrotu".

Polecamy: Na świat przyszło „dziecko nadziei”. Noworodek z przeciwciałami COVID-19

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE