"To spisek i zamach na kobiety. Kompromisu aborcyjnego nie wolno ruszać!"

2020-10-28 8:39

Gościem Kamili Biedrzyckiej był Raid Haidar, poseł Koalicji Obywatelskiej. Jest on lekarzem neonatologiem i apeluje do rządzących o to, aby nie ruszać kompromisu aborcyjnego.

Teratogeny: czym są i jakie mogą być skutki narażenia płodu na ich działanie?
Autor: Getty Images

- 40 lat pracowałem z małymi dziećmi i przeżywałem tragedię wraz z rodzicami w momencie utraty dziecka tuż po porodzie. To, że medycyna poszła do przodu i mamy możliwość diagnostyki prenatalnej sprawia, że kobiety wiedzą, co czeka ich dzieci. Do tej pory podejmowały decyzję kobiety same, we własnym zakresie, zgodnie z sumieniem - mówił poseł Koalicji Obywatelskiej w rozmowie z Biedrzycką. 

Polecamy: Aborcja w Polsce - kiedy można dokonać aborcji?

- Ludzie niepełnosprawni muszą walczyć o każdą złotówkę - przezywają dramat społeczny, egzystencjalny i dramat niepełnosprawności. Głównie problem ten dotyczy rodziców - dodał lekarz neonatolog. 

Zapytany o kompromis aborcyjny sprzed 27 lat powiedział:

- Odwołam się do słów Lecha Kaczyńskiego, który mówił, że wypracowanego kompromisu aborcyjnego nie wolno ruszać. Ten kompromis funkcjonował bardzo sprawnie. Lekarze nie wysyłali kobiet na wymyśloną aborcję, panie musiały przejść wszystkie badania. Teraz? To jest zamach! Próba pozbawienia kobiet możliwości decydowania o samych sobie. Nic mądrzejszego niż aktualna ustawa nie wymyślimy!

Całość rozmowy tutaj:

Express Biedrzyckiej - Riad Haidar: To spisek i zamach na kobiety. Kompromisu aborcyjnego nie wolno ruszać!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki