Tego leku na odchudzanie nie zabraknie. Producent zwiększa dostawy

2022-08-26 8:19

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie lekiem producent podjął ważną decyzję. W ciągu najbliższych kilku miesięcy do aptek trafią zwiększone dostawy preparatu. Chodzi o lek przeznaczony dla chorych na cukrzycę typu 2. Dodatkowym działaniem środka jest zmniejszenie apetytu i uczucia głodu.

Tego leku na odchudzanie nie zabraknie. Producent zwiększa dostawy
Autor: Getty Images

W ostatnim czasie leki przeznaczone dla diabetyków cieszą się dużym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że wiele preparatów (poza oficjalnymi wskazaniami) jest przepisywanych w celu zrzucenia zbędnych kilogramów u osób z nadwagą i otyłością. Jednym z preparatów o działaniu odchudzającym jestem Victoza.

Portal gdziepolek.pl uspokaja, że tego leku nie zabraknie. "Od producenta otrzymaliśmy informację, iż miesięcznie dostarczane są stałe, nieprzerwane ilości leku Victoza na polski rynek. W wyniku rosnącego zainteresowania lekiem producent zwiększył jego dostawy, a w ciągu najbliższych miesięcy planuje dalsze ich zwiększenie" – czytamy w komunikacie.

Victoza – co to za lek?

Victoza jest lekiem w formie roztworu do wstrzykiwań. Przezroczysty, bezbarwny lub prawie bezbarwny izotoniczny roztwór jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci od 10. roku życia z niedostatecznie kontrolowaną cukrzycą typu 2.

Lek powinien być uzupełnieniem odpowiedniej diety i wysiłku fizycznego w:

  • w monoterapii, u pacjentów, u których stosowanie metforminy jest niewskazane ze względu na nietolerancję lub istniejące przeciwwskazania,
  • jako leczenie dodatkowe do terapii cukrzycy innymi produktami leczniczymi.

Leku nie wolno podawać domięśniowo ani dożylnie. Produkt leczniczy Victoza stosuje się raz na dobę o dowolnej porze, niezależnie od posiłków. Może być wstrzykiwany podskórnie w ramię, udo lub okolicę brzucha.

Poradnik Zdrowie: Żyję z otyłością

Ma działanie odchudzające

Victoza zawiera liraglutyd. Ta substancja czynna naśladuje działanie produkowanego przez ludzki organizm hormonu GLP-1. Hormon ten jest wydzielany w jelitach po posiłku, a jego zadaniem jest wpływanie na konkretne receptory w mózgu.

Liraglutyd pozwala kontrolować apetyt, powoduje uczucie sytości i zmniejsza poczucie głodu. W Polsce jest dostępny od 2019 r. Przy zmianie nawyków żywieniowych wykorzystywany w leczeniu otyłości.

Liraglutyd nie jest zamiennikiem insuliny. Nie można go stosować u chorych na cukrzycę typu 1 oraz w leczeniu cukrzycowej kwasicy ketonowej.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki